Home / חדשות / יונדאי IONIQ חשמלית – חדש בישראל

יונדאי IONIQ חשמלית – חדש בישראל


כלמוביל יבואנית יונדאי בישראל משיקה את יונדאי Electric IONIQ; הדגם החשמלי של ה- IONIQ. ה-IONIQ Electric היא הסנונית הראשונה בקטגוריית החשמל שמשיקה 'כלמוביל' השנה, והדגם המשפחתי הראשון בישראל המאפשר נהיגה של כ- 280 ק"מ רצופים ללא טעינה (ע"פ נתוני היצרן).

ה-IONIQ החשמלית זהה בעיצובה ובמידותיה ל-דגם המונע במנוע בנזין ׁ( תא המטען קטן יותר בנפחו – 350 ליטרים, לעומת 443 בדגם הרגיל)  והיא מסתייעת בגריל קדמי אטום, ופנסי LED קדמיים המסייעים בניהול היעיל של זרימת האוויר ומזעור התנגדות. העיצוב החיצוני המלוטש משלים את הקווים הרכים אשר בשילוב עם פתרונות יעילים וחכמים נוספים המייצרים מקדם גרר נמוך במיוחד העומד על CD 0.24. היא מצטרפת לדגמים חשמליים שכבר נמכרים באולמות התצוגה, רנו זואי, יגואר I-PACE ואאודי E-TRON.

מהירות המרבית של החשמלית עומד על 165 קמ"ש והיא תאיץ ממצב עמידה ל-100 קמ"ש תוך 9.9 שניות (במוד 'ספורט') בעזרת מנוע בעל הספק של 120 כוחות סוס ומומנט של 30 קג"מ. טווח הנסיעה המוצהר עומד, כאמור על 280 ק"מ ועם 0 גרם פליטת CO2 דרגת זיהום האויר שלה הוא 1.

ל- IONIQ Electric סוללת ליתיום-איון פולימר, בקיבולת 28 קילוואט הניתנת להטעינה בדרכים הבאות:

טעינה משקע בייתי –שקע כוח (mode 2) – במידה והתשתית מאפשרת לכבל המקורי להעביר 16 אמפר זמן הטעינה יהיה 8 שעות לטעינה מלאה.

טעינה מעמדת טעינה ביתית מנוהלת (mode 3) – בעמדה המספקת 32 אמפר, זמן הטעינה יהיה 4-4.5 שעות לטעינה מלאה.

טעינה מעמדת טעינה מהירה: DC – במידה ומדובר בעמדת 50 קילוואט, זמן הטעינה יהיה 30 דקות ל 80% טעינה
במידה ומדובר בעמדת 100 קילוואט, זמן הטעינה יהיה 23 דקות ל 80% טעינה.

מערכת הבלימה והמנופים בצידי ההגה ב- IONIQ Electric מותאמים להפיק את המרב מאפשרות הבלימה הרגנרטיבית אשר עוזרת למחזר את האנרגיה הקינטית של הרכב ולנצלה לייצור חשמל. דבר זה מסייע להנעה ובכך משפר את החיסכון בחשמל. הבלימה הרגנרטיבית מסייעת גם בהפחתת בלאי הבלמים.

ל-electric IONIQ ארבעה כפתורים אשר כוללים מצב נסיעה D, מצב רברס R , מצב סרק N ומצב חניה P.

.

ל-IONIQ אבזור הכולל מערכת בקרת שיוט חכמה- Smart Cruise Control, המאפשרת באמצעות שימוש בחיישני המכ"ם הקדמיים לקבוע מהירות ומרחק קבועים מרכב הנמצא מלפנים, מבלי ללחוץ על דוושות התאוצה או הבלם. דיבורית BT, מצלמה אחורית,  שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה, כיוון מראות חשמלי, קיפול מראות חשמלי, פנסי איתות במראות, תאורת יום LED, מערכת בקרת אקלים מפוצלת,  אפשרות לנטרול מיזוג אוויר במושבי הנוסעים ופתחי מיזוג לנוסעים במושב האחורי, מפתח חכם לכניסה והתנעה ללא מפתח, ספוילר אחורי עם תאורת LED, לוח שעונים SUPER VISION בעיצוב משתנה בהתאם למצבי הנהיגה עם צג מידע LCD  המספק נתונים שונים על מצב הסוללה וטווח הנסיעה האפשרי, חישוקי סגסוגת 16 אינץ', חיישן אורות, מושב נהג עם כיוונון חשמלי וכרית ניפוח לגב, פנסי LED אחוריים, גלגל הגה מעור, משטח הטענה אלחוטי למכשירי סמארטפון (במכשירים תומכי טכנולוגיה), חיישני חניה אחוריים מקוריים עם אפשרויות כוונון עוצמה ובלם יד חשמלי.

בתחום הבטיחות קיימת במכונית מערכת בלימת חירום אוטונומית המסוגלת, בנוסף להתרעה מוקדמת, להאט את הרכב עד כדי עצירה מלאה, בהתאם למהירות הנסיעה. כלי רכב עד 80 קמ"ש והולכי רגל עד 70 קמ"ש. וכן מערכת סיוע אקטיבית חכמה לשמירה על נתיב נסיעה מעל 60 קמ"ש. בנוסף, 7 כריות אוויר, כולל כרית אוויר לברכי הנהג ומערכת לניטור לחץ אוויר בצמיגים TPMS.

את ה- electric IONIQ  ניתן יהיה להשיג ב- 5 צבעים: שחור, לבן, כסוף כהה מטאלי, כסוף מטאלי ואפור עכבר מטאלי.
מחירה 159,900 ₪ והוא כולל 5 אחריות על הרכב ו-7 שנים על המערכת החשמלית.

 

 


About Drive Time

מגזין Drive Time מגיש תכנים מעניינים בתחום הרכב והספורט המוטורי. האתר מגיש מבט מקצועי על כלי ותוכן מענין על רכבי כביש, רכבי שטח וספורט מוטורי.

Check Also

מרצדס S560e – תחבורה לא בסיסית

Tweet 'וספה' – אמצעי תחבורה אישי, זול, ובעל מכללים מכניים פשוטים וקלים ליצור ולתחזוקה, הוא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סגור
סגור
Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page