פיג'ו 508 – פוגשת את סבתא


מסובב את מפתח ההתנעה. חולפות מספר שניות והמנוע ממאן להתניע, קר בחוץ.
אל דאגה, לא שכחתי – כפתור המשנק (צ'וק) פתוח ותערובת האוויר-דלק עשירה יותר.
אבל התנעה – יוק.
ניסיון נוסף והמנוע מתעורר לחיים.
508 הצעירה, להבדיל, מתעוררת בקלות מיד עם לחיצה על כפתור ההתנעה.

איך לא?
היא הרי נוסעת היום לצילומים עם סבתא.

סבתא – פיג'ו 504, מכונית משפחתית בגודל בינוני, שבהמשך החליפה את ה-404 האגדתית – הושקה בשנת 1968. שנה מאוחר יותר היא אפילו נרשמה כפיג'ו הראשונה שזכתה בתואר "מכונית השנה באירופה".
פיג'ו 508 הופיעה שנים רבות מאוחר יותר, ב-2010. אבל הדגם הנוכחי הוא הדור השני שהושק ב-2015.
כן, סידרה 8 של פיג'ו נשארת איתנו לתמיד, בניגוד לנהוג פעם, שבכל דור חדש השתנה גם מספר הדגם.

את דלת המכונית הוותיקה שבצמד אני פותח, כמו פעם, בעזרת מפתח, ומתיישב בכורסת הנהג המרווחת – הצרפתים, מאז ומתמיד, דאגו לפנק את הישבנים. עם בסיס גלגלים של 2.74 מ' ואורך של 4.49 מ' ה-504 היא גם מכונית מאוד מרווחת. ל-508, שעומדת כאן ממש ליד, יש יתרון של 6 ס"מ בבסיס הגלגלים ותוספת של 26 ס"מ לאורך. המרווח הפנימי שלה מרשים גם הוא, אבל התחושה מעט יותר קלסטרופובית.

שבו במושב הנהג של הקשישה ותוכלו לראות עולם – הקורות המקיפות את תא הנוסעים דקיקות, התצפית גבוהה והנהג מבחין במכסה המנוע ובקצוות הרכב. בנסיעה לאחור, למשל, סובבו את ראשיכם לאחור והתצפית החוצה תתגלה כנהדרת.
את זה לא ניתן לומר על החדשה. ה-508, גם בהשוואה למתחרות מודרניות אחרות, מציגה סגנון שונה. מדובר במשפחתית-קופה שהישיבה בה נמוכה ועמוקה והקורות סביב תא הנוסעים, עבות למדי. זה מרגיש ספורטיבי, אבל גם גובה מחיר בתצפית החוצה ובצמצום האור החודר לתוך תא הנוסעים.

508

אין ספק, מעבר מה-504 לנכדה 508 הוא מסע בזמן. האחת בעלת הנעה אחורית וסרן חי, הזנת דלק ע"י קרבורטור ותיבת הילוכים אוטומטית ZF בעלת 3 מהירויות, ואילו השנייה בנויה באופן שונה. וכשאנחנו אומרים שונה, הכוונה היא להנעה קדמית, מנוע מוגדש, תיבת הילוכים אוטומטית – יפאנית "אייסין" בעלת 8 מהירויות ושלל מערכות בטיחות ומולטימדיה, שבשנות ה-70 וה-80 יכלו להיחשב רק כמדע בדיוני.

ה-504 האוטומטית שלנו מתנהלת לה בעצלתיים. סיבובי המנוע מטפסים אט אט ולתיבת ההילוכים לוקח בערך יומיים להעלות הילוך. הנה – סופסוף, עלינו גם להילוך השלישי…
מדובר על גרסת ה-1.8 הבסיסית, מודל 1986, שסומנה בתחילה באות L ומאוחר יותר כ-GR. דגם 504 המוצלח יוצר מסוף שנות השישים ועד לשנת 2006 (1983 במפעלי צרפת, ובהמשך גם בסין, ארגנטינה ואפריקה) סה"כ 38 שנים ו-3.3 מיליון יחידות, שיחד מהווים, בעצם, שיא למכוניות מסוגה.

עם 508 הצעירונת הרבה יותר קל להתנהל. מעיכה של דוושת התאוצה ותוך כ-8 שניות אני כבר ב-100 קמ"ש. מדובר בדגם הבסיסי – מנוע 1.6 טורבו בהספק של 180 כ"ס. רמת גימור 'פרימיום' אם כבר שאלתם. חזקות ויקרות יותר ממנה הן גרסת ה-GT וגרסת ה-PHEV שנחתה בארץ לאחרונה.

79 כוחות הסוס השוכנים ב-504 שלנו, לא מספקים לסבתא ביצועים מסמרי שיער לבן. פעם הייתה לה אחות עם מערכת הזרקת דלק – גרסת TI, שהציעה עדר של 106 סוסים.
מי מאיתנו, הוותיקים יותר, אינו זוכר את הסצנה מסרטו של ג'יימס בונד "לעינייך בלבד", שבה הרעים רודפים בצמד מכוניות פיג'ו 504 אחרי רוג'ר מור, שנמלט מהם בסטרואן 2CV?
אבל 504 הייתה גיבורה ולא רק בסרטים.
בעבר היא השתתפה ואף ידעה לתת פייט רציני במירוצי ראלי קשוחים באפריקה, ואפילו זכתה בהם, בשנות השבעים, בלא מעט ניצחונות. הנה:

504, שכונתה "מלכת אפריקה", משנעת עד היום אנשים וסחורות ביבשת השחורה, ואפילו כאן, אצלנו, במזרח התיכון, ניתן לפגוש אותה בדגמי סטיישן וטנדר. מכונית קשוחה שידעה לנסוע ולנסוע מבלי להיעצר. מרווח הגחון הגדול, מהלך המתלים הארוך והחוסן המבני אפשרו לה לחלוף על פני בורות ולנסוע בדרכים משובשות, שה-508 החדשה שלנו לא הייתה מעזה אפילו לבקר בהם.

כי פיג'ו 508 היא סיפור אחר. היא מכונית "מנהלים" בעידן בו כולם נוהרים אל המוגבהות, הקרוסאוברים. היא נראית מיליון דולר. והיא גם מציעה מבחר מנועים בהספקים של מ-180 כ"ס ועד להיברידית נטענת ספורטיבית (המכונה PSE) והיא בעלת 360 כ"ס והנעה כפולה.

508

508 מתחרה מול מכוניות כדוגמת הסקודה סופרב, יונדאי סונטה, פולקסווגן פאסאט וכד'. סבתא שלה, בימיה הטובים, התחרתה מול מרצדס W123, וולבו 244, אאודי 100, רנו 20, סיטרואן CX ודומות.

הדבר הבולט בשתי הצרפתיות הללו היא נוחות הנסיעה. ה-508, על אף יכולותיה הדינאמיות המצוינות וחתך הצמיגים הנמוך (45 במכונית המבחן), יודעת לבודד את הנוסעים היטב. אבל זו עדיין אינה הרכות שבה מפנקת סבתא את המתארחים בסלון שלה. עם צמיגים בעלי דופן גבוה ובולמי זעזועים מתוצרת מקורית של פיג'ו, מתקבלת תחושת ריחוף, כיאה למוניטין שדבק בתוצרת הצרפתית. והדבר גם אינו גובה מחיר יקר כשמדובר בהתנהגות הכביש, כי ה-504 אינה מאכזבת, גם בסעיף הזה.

ל-508 הגה קטן-קוטר שאינו ממש עגול, והוא מהיר וחד. מדובר באנטיתזה ל-504, שלה הגה בעל קוטר גדול ובעל יחס העברה ארוך, כלומר – מספר סיבובים רב מצד לצד. הגה כזה מהווה נקודת תורפה מסוימת, שבאה לביטוי במיוחד בתמרוני החניה מתישי-זרועות. ואנחנו, הרי, הפכנו עם השנים לעצלנים – אפילו העלאת החלון בעזרת ידית-מנואלה ולא באמצעות מתג חשמלי, מרגיש לנו כטרחה גדולה.
אם כך, בטוח תשמחו לדעת שלמכונית הישנה שלנו יש חלונות קדמיים חשמליים!

508

המכונית המודרנית מהירה, בטוחה לאין-שיעור, עמוסה באבזור רב ומבצעת, כצפוי, כמעט כל דבר באופן טוב יותר, מהמכונית הקשישה שתוכננה לפני עשרות שנים. ולמרות שהמכונית הישנה מטפלת טוב יותר בשיבושי כביש ומסוגלת לנוע בדרכים בעייתיות ללא חשש לנזק, למעט סמל האריה, אין כמעט שום דבר משותף בין המכוניות.

מכונית משנות ה-70 או ה-80 הצריכה מהנוהג בה יותר מאמץ ותשומת לב. המכוניות של פעם היו פחות סלחניות לנהיגה מהירה, לתנאים דרך מכבידים, או לטעויות נהיגה בכלל.
מאידך, מורכבותן של המערכות במכוניות החדישות מצריכה לימוד והיכרות, על מנת שבאמת תוכלו ליהנות מיתרונותיהן.

508 פרימיום עולה 200,000 ש"ח והיא, לעולם כנראה, לא תגיע לפופולריות שממנה נהנתה סבתא, בעיקר בשל העובדה שכיום כבר לא מייצרים דגם למשך כל כך הרבה שנים. כמכונית משפחתית גדולה, היא שומרת על ה-DNA של פיג'ו עם איכות נסיעה משובחת, ניהוג טוב ואולי גם סירוב ללכת בתלם, כמו כולם.

סבתא 504 חזרה לחניה שלה, כוסתה, ותחכה להזדמנות הבאה בה נוציא אותה לטייל.
אז, נרים את מכסה המנוע, נבדוק שמן ומים ונסובב את מפתח ההתנעה.
גם אם היא לא תתניע במכה ראשונה,
אנחנו נסלח לה,
כי, עבורנו,
היא הרבה מעבר ל"סתם" עוד כלי רכב…

סבתא 504 שלנו, אמנם, מצטלמת טוב, אבל במציאות היא קצת פחות זוהרת.
אנחנו ב-DRIVETIME, מעוניינים לשפץ אותה ולחדש ימיה כקדם.


אם אתם בעלי מקצוע בתחום שיפוץ הרכב ומעוניינים לקחת חלק בפרויקט ה-504 שיסוקר בהרחבה כאן במגזין


אנא צרו איתנו קשר ב-ISEACK@DRIVETIME.CO.IL


About אייזיק דוידוביץ

עורך האתר. חי, אוהב ונושם את תחום הנהיגה והרכב. מדריך ותיק לנהיגה מתקדמת ועיתונאי בעל ניסיון בכתיבה למדורי הרכב בכלי התקשורת המובילים. ניתן ליצור קשר במייל iseack@drivetime.co.il

Check Also

DS7

DS7 קרוסבק 4X4 Etense – ספינת הדגל

Tweet 1799 – למרות מצור שנמשך 54 ימים, נכשל ניסיונם של נפוליאון והצבא הצרפתי לכבוש …

2 comments

  1. מאוד נהניתי מהכתבה , לדוד שלי הייתה פיג'ו 504 בצבע כחול וכשהוצאתי רישיון נהיגה בשנת 82 דוד שלי נתן לי לבצע נסיעה ראשונה לאחר קבלת רישיון ( אז היה נהוג לעבור טסט נוסף ע"י אבא או קרוב משפחה על מנת לראות אך הנהיגה שלך ולקבל אישור נהיגה סופי ) . המשך כך …..

  2. אביחיל דבי

    כתיבה משובחת !
    מאד נהניתי לקרוא,
    עוררת בי געגועים ל-504 הלבנה והישנה של ההורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page