Home / חדשות / האקטרוס החדשה – טכנולוגיות מתקדמות וסביבת נהג המדמה קוקפיט

האקטרוס החדשה – טכנולוגיות מתקדמות וסביבת נהג המדמה קוקפיט


כלמוביל משיקה בישראל את משאיות ה-Actros וה-Arocs החדשות של מרצדס. משאית האקטרוס הינה הראשונה בישראל אשר מצוידת במערכות עזר אקטיביות מצילות חיים המאפשרות נהיגה סמי אוטונומיות, בלימה אוטונומית, האצה אקטיבית, זיהוי הולכי רגל, תיקון סטייה מנתיב ועוד.

חטיבת רכבי ההובלה של כלמוביל גאה להציג את המשאית הכבדה של מרצדס-בנץ הנחשבת לספינת הדגל בענף רכבי ההובלה עם סטנדרט בטיחותי גבוה לצד טכנולוגיה מתקדמת פורצת דרך.

משאית ה-Actros  מיועדת לנסיעות ארוכות ומשאית ה-Arocs לפתרונות תשתית מצוידות במערכת ה-MirrorCam החדשנית והמתקדמת אשר מייתרת את מראות הצד הגדולות ומציגה במקומן חיישני צד עם מצלמות המשדרות ישירות לשני מסכי תצוגה בגודל של 15" בצידי תא הנהג. מצלמות הצד מציגות גם מערכת לחיווי מרחקים בעלת שדה ראייה רחב במיוחד. כמו כן, הודות להסרת המראות נוצר שיפור אווירודינמי התורם להפחתת צריכת הדלק.

בתחום הבטיחות נעשתה קפיצת דרך משמעותית במשאית ה- Actros עם שילוב מערכת ה-Active Drive Assist וה-ABA 5 אשר מבוססות על מצלמות וראדר ייעודי המאפשרת נהיגה סמי- אוטונומית עם בקרת שיוט אדפטיבית הפועלת בכל טווחי המהירות, אפשרות לזחילה בפקקים, בלימה אוטונומית עד למהירות של 80 קמ"ש עבור עצמים נייחים וניידים, זיהוי הולכי רגל עד למהירויות של 50 קמ"ש ועוד.

אמיל קרעין, מנכ"ל קבוצת רכבי ההובלה וההסעים של כלמוביל מציין כי "מדובר בעידן חדש בענף המשאיות המציעות שילוב של מערכות מתקדמות וסביבת נהג הדומה לקוקפיט הטייס. בין המערכות המשולבות באקטרוס החדשה, מערכת בלימה אוטונומית, תיקון סטיה מנתיב אשר שומרת את המשאית במרכז הנתיב או צמוד לפס הסימון הימני או השמאלי, בהתאם לבחירת הנהג. מערכת לניטור ערנות נהג אשר מתריעה על עייפות, מערכת מצלמות במקום מראות ויכולות נהיגה חצי אוטונומיות, סביבת נהג מהגבוהות הקיימות בשוק, חסכון בצריכת הדלק של עד 5%, קישוריות ועוד.  

כל מה שחדש במרצדס Actros

בטיחות

Assist Brake Assist 5: הדור הבא של מערכת סיוע לבלימת חירום

Assist Brake Assist 5 מסייעת לנהג במקרה של זיהוי התנגשות אפשרית בעצם מלפנים או התנגשות עם אדם החוצה מול המשאית, מגיע לכיוון או שנמצא במסלול הנסיעה של המשאית ובמידת הצורך יוזם בלימה מקסימאלית מלאה עד עצירה מוחלטת באופן אוטומטי. Active Brake Assist 5 עובדת בשילוב של ראדר מתקדם ומצלמה קדמית באיכות גבוהה המאפשרת למערכת לפקח על המרחב מול הרכב טוב יותר ולהגיב לעצמים בסביבת המשאית בצורה יעילה יותר. כמו כן ניטור ערנות הנהג וזיהוי תמרורים.

D557595
קרדיט תמונות – יח"צ

תא הנהג המתקדם מסוגו

קישוריות ותפעול אינטואיטיבי בזכות תא נהג מתקדם

ה- Actros וה- Arocs החדשות מצוידות בתא נהג מתקדם ומעודכן בקונספט של Cockpit , מציע לנהג רמה ייחודית של קלות תפעולית ונוחות תצוגה. שני מסכים אינטראקטיביים בתוספת תשלום משמשים כמקור המידע המרכזי ב"תא הטייס" הדיגיטלי של הנהג. מערכות הסיוע מוצגות על גבי המסך, כמו גם כל המידע הבסיסי הרלוונטי לנהג.

קרדיט תמונות – יח"צ

קישוריות

לראשונה בישראל ניתן לחבר סמארטפונים באמצעות Apple CarPlayTM אוAndroid Auto. (בתוספת תשלום)

D547861 Daimler commercial vehicles at the Bauma trade fair from 8 – 14 April 2019 in Munich
קרדיט תמונות – יח"צ

להתראות למראות

MirrorCam – מצלמות במקום מראות

לראשונה בעולם במשאיות ביצור סדרתי מערך מצלמות כסטנדרט שמחליפות את המראות החיצוניות כדי להגביר את הבטיחות והיעילות. המצלמות ממוקמות במסגרת הגג של המשאית ומספקות תצוגה משופרת של סביבת המשאית בצדדים אשר משודרות למסך תצוגה בגודל של 15" כולל מערכת חיווי מרחקים על גבי המסך ושדה ראיה רחב. בנוסף המצלמות מביאות שיפור אדיר מבחינת אווירודינמיקה, בטיחות (כולל כושר תמרון במקומות צפופים). יתרון נוסף הוא פעולת המצלמה בתנאי ראות קשים (חושך, ערפל וגשם) המקרינה תמונה ברורה של הסביבה לנהג. בעת הפעלת איתות התמונה המוצגת על גבי המסך היא הצד אליו פונים כולל הנגרר ובעת נסיעה ברברס מוצגת תמונה בזווית רחבה בכדי לאפשר תמרון בטוח שמראה את הקצה האחורי של המשאית.

מערכת ה-MirrorCam עובדת במקביל למערכת ה-Sideguard Assist המשודרגת המתריעה לנהג על מכשולים המגיעים בעת הפנייה ימינה.

מסכי המולטימדיה

ל-Actros החדשה שני מסמכי מולטימדיה אינטראקטיביים מתקדמים המאפשרים תפעול נוח, פשוט וקל. המסך ממול לנהג משמש כלוח מחוונים צבעוני בגודל של 10/12" ומסך נוסף מימין לנהג בגודל 12 אינץ' מאפשר שליטה באמצעות מגע ומאפשר גישה לתפעול הרכב החל מהפעלת האורות והמיזוג וכלה בבדיקת מצב הרכב כדוגמת לחץ אוויר בצמיגים, עומס על הסרנים,  צריכת דלק ועוד. ניתן לשמור עד 6 פרטי משתמשים והתאמתם בהתאם לנהג.

D525636 Mercedes-Benz Actros, model year 2018
קרדיט תמונות – יח"צ

הגה Touch

ב- Actros החדשה יש הגה רב תפקודי עם לחצני מגע המשפרים את הארגונומיה ואת קלות התפעול בלוח המחוונים ובמסך המולטימדיה בדומה לרכבים הפרטיים של מרצדס. בעזרת ההגה ניתן להפעיל שלל פונקציות ברכב במשאיות עם מסכי מולטימדיה.

שלט התנעה Keyless

D557602
קרדיט תמונות – יח"צ

במרצדס Actros מלבד התנעה ללא מפתח השלט המסופק עם המשאית מאפשר גם לבדוק את מצב האורות עוד טרם הכניסה למשאית על מנת לבדוק את תקינות מערכת התאורה. (בתוספת תשלום).

מנועים ותיבת הילוכים: 

ה-Actros החדשה מגיעה עם מנועי 6 צילינדרים מתקדמים וחסכוניים,  בשידוך לתיבת powershift3 אלקטרונית השולטת על פעולת המצמד והעברת ההילוכים באופן אוטומטי ומותאמת למנועי מרצדס. ל-Actros יתרון בלעדי בדמות בלם מנוע jake brake החזק בקטגוריה כסטנדרט.
מנוע 7.7 ליטר במגוון הספקים בין 238 ל-320 כ"ס.
מנוע 10.7 ליטר במגוון הספקים בין 330 ל-460 כ"ס.
מנוע 12.8 ליטר במגוון הספקים בין 421 ל-510 כ"ס.
מנוע 15.6 ליטר במגוון הספקים בין 517 ל-580 כ"ס.

מחיר
החל מ-400 אלף שקלים.


About Drive Time

מגזין Drive Time מגיש תכנים מעניינים בתחום הרכב והספורט המוטורי. האתר מגיש מבט מקצועי על כלי ותוכן מענין על רכבי כביש, רכבי שטח וספורט מוטורי.

Check Also

דגמי ה-GLA וה-GLB החדשים – עכשיו בישראל

Tweet כלמוביל מרצדס מרחיבה את תמהיל דגמי החברה ומשיקה בישראל את ה-GLA וה-GLB. שני דגמי פנאי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page