יונדאי i20 החדשה – השקה בישראל


כלמוביל, יבואנית יונדאי לישראל משיקה את ה- i20 החדשה; סופרמיני מעוצבת עם סטנדרטים חדשים של טכנולוגיה, איכות חומרים ובטיחות בסיגמנט.

ה- i20 החדשה כוללת עיצוב חדש לחלוטין בהשראת הזהות העיצובית החדשה של יונדאי -"ספורטיביות חושנית" ("Sensuous Sportiness") המעניק לרכב מראה ספורטיבי דינמי וייחודי.
יונדאי i20 החדשה, דור רביעי של הסדרה הינה המכונית הראשונה של יונדאי המגיעה לאירופה בקונספט העיצוב החדש. הדור החדש של ה- i20 נאמן לערכים של שימושיות, אמינות ואיכות שהפכו את הדגם לאחד המצליחים של היצרן באירופה.
ה- i20 היא הסופר מיני הנמכרת ביותר בשנת 2020 ולאורך רוב שנות העשור הקודם והיא אחד הדגמים המצליחים ביותר של כלמוביל בישראל ממנו נמכרו עד היום כ- 60,000 רכבים.

העיצוב:
העיצוב המסוגנן של יונדאי i20 החדשה מתאפיין בחזית דינאמית עם שבכה גדולה ומודגשת בקווים זוויתיים. האלמנטים הזוויתיים הנועזים ממשיכים גם ליחידות התאורה ולחתימת ה-LED וממשיכים דרך דופן המכונית וקו החלונות העולה עד להתמזגות בקורה C. הקווים הזוויתיים מעניקים תחושה של מרכב הנוטה קדימה בתנופה שתואמת את האופי הספורטיבי של המכונית. האופי המסוגנן החדש של ה- i20 מודגש עם פגושים קדמיים ואחוריים במראה דינמי ומראה צדדי המציע פרופורציות וסגנון מיוחד המועצמים באמצעות קו אופי צדדי מודגש. החלל הפנימי מציג תחושת מרחב בתוך תא הנוסעים.
קו העיצוב החדש המוצג ביונדאי i20 מועצם על ידי פרופורציות המרכב המשופרות שהפכו לדינמיות וספורטיביות יותר, ובו בזמן מבטיחים שהוא פרקטי לניווט באזורים עירוניים סואנים הודות לרוחב כולל שצמח ב-30 מ"מ (177.5 ס"מ) וגג מונמך ב-24 מ"מ המקנים יחד צללית ספורטיבית ודרוכה. בסיס הגלגלים שהוארך ב-10 מ"מ (258 ס"מ) תורם לשיפור היציבות ומרחב הפנים, ושמירה על אורך כולל קומפקטי של 404 ס"מ ( 5 מ"מ נוספים) משלים את היחס הנכון של ממדי הגוף המשתלבים בעיצוב הכולל.
יונדאי i20 החדשה מוצעת במבחר של עשרה צבעים נועזים ומרהיבים, המדגישים את קווי העיצוב של המכונית. בנוסף מוצעת אופציה לשילוב דו-גוני עם גג בצבע שחור פאנטום ייחודי וספורטיבי.

איכות פרמיום בתא בנוסעים:
תא הנוסעים של יונדאי i20 החדשה מציג קו עיצובי רענן בשילוב הנדסת אנוש מתקדמת. החלל הפנימי מעניק תחושת מרחב אוורירית, בין היתר בזכות אלמנט הפסים האופקיים הנמתח לרוחב לוח המכשירים ובדיפוני הדלתות ותאורת אווירה כחולה מבוססת על פסי LED חבויים. מרחב הפנים עצמו גדל במשמעותית ביחס לדור הקודם הודות לתכנון חכם שאפשר תוספת של 88 מ"מ למרווח הרגלים ו-40 מ"מ למרווח הכתפיים ליושבים מאחור. תא המטען צמח בנפחו ב-51 ליטרים בזכות תכנון חדש למתלה האחורי ולמיכל הדלק, ועם נפח של 352 ליטר הוא מהגדולים בקבוצה ומציע פתח טעינה רחב ושימושי. קיפול המושבים האחוריים מאפשר לקבל נפח הטענה עצום של 1,165 ליטרים. שימוש בחומרים דיפון איכותיים ורכים מקנים תחושת האיכות בתא הנוסעים של i20 החדשה, יחד עם מאפייני אבזור הייטק יוקרתיים. את יונדאי i20 החדשה ניתן לקבל עם לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 10.25 אינץ' אינפורמטיבי ובהיר לקריאה. לצידו ישנו מסך מגע צף בגודל 8 אינץ' המאפשר שליטה על מערכות הבידור והתפעול של הרכב, מערכת המולטימדיה החדשה של יונדאי i20 מתאפיינת בממשק הייטקי ומתקדם המשלב קישוריות מלאות ואפשרות שיקוף של הטלפון הסלולרי שלצידה ישנם שקעי USB ו-12V נוספים.

מנוע 1.0 ליטר טורבו T-GDi לביצועים וחיסכון
יונדאי i20 החדשה מגיעה עם מנוע 1.0 ליטר T-GDi בעל שלושה צילינדרים המשתמש בפיתוחים הטכנולוגים המתקדמים ביותר כדי לספק שילוב בין תפוקה גבוהה לצריכת דלק ופליטת מזהמים נמוכה. המנוע מצויד במגדש טורבו והזרקת דלק ישירה בלחץ גבוה, יחד עם מערכת תזמון שסתומים משתנה החדשה והבלעדית ליונדאי CVVD, השולטת על זמן ומשך פתיחת השסתומים בהתאם לתנאי הנסיעה, כדי להבטיח פעולת מנוע חלקה ונצילות מרבית.
למנוע נתוני תפוקה ורצועת כוח חסרי תחרות, כאשר ההספק המרבי של 100 כ"ס מתקבל ב- 4,500, ואילו המומנט הגבוה של 17.5 קג"מ זמינים במלואם בטווח שבין 1,500 ל-4,000 סל"ד. תיבת הילוכים DCT בעלת שבעה יחסי העברה ופיקוד אלקטרוני מאפשרת ניצול מרבי של רצועת הכוח, החלפות הילוכים מהירות ותאוצה אחידה וחלקה.
ליונדאי i20 החדשה צריכת דלק נמוכה במיוחד העומדת על 17 ק"מ לליטר (על פי תקן (WLTP שהופך את i20 החדשה לאחת המכוניות החסכוניות בקבוצה, זאת יחד עם פליטת CO2 ממוצעת של 120 גרם לק"מ, שגם הוא מנתונים הנמוכים ביותר ביחס למתחרות.

אבזור
ה- i20 החדשה תגיע באבזור הכולל בגרסת ה- Intense מערכת מולטימדיה מתקדמת עם מסך מגע צף ענק בגודל 8' הכולל ,Apple CarPlay AndroidAuto, שליטה על מערכת השמע מגלגל הההגה,4 רמקולים ו- 2 טוויטרים, בקרת שיוט Cruise Control, כוונון מראות חשמלי, תאורת יום DRL, בורר מצבי נהיגה Drive Mode, גלגל הגה וידית הילוכים מצופים עור, שמשות כהות Privacy Glass, מפתח שלט מתקפל, וחיישני חניה אחוריים מקוריים, חיישן אורות ומערכת מובילאיי המסייעת במניעת תאונות דרכים.
דגם ה- Prime מוסיף את מערכות הבטיחות:
FCA– בלימת חירום אוטונומית למניעת התנגשות חזיתית. המערכת מסוגלת לזהות ולהתריע על קרבה מסוכנת לרכב ולהולכי רגל ולהפעיל את מערכת הבלימה כדי למנוע התנגשות חזיתית.
LKA – זיהוי גבולות הנתיב וסימני הדרך ומניעה אקטיבית של סטיה מנתיב.
HBA– תאורת אור גבוה אדפטיבית המזהה רכב הנוסע מלפנים או תנועה הנוסעת ממול ומשנה את גובה אלומת האור אוטומטית כדי למנוע סינוור.
DAW– מערכת סיוע לערנות לנהג (Driver Attention Warning). מדובר במערכת חדשנית אשר מזהה ספקטרום רחב של מאפייני נהיגה כגון תגובות היגוי חדות, בלימות פתאומיות וסטיות נתיב תכופות אשר מעידות על עייפות הנהג וחוסר ריכוז. למערכת פונקציית LVDA המזהה השתהות של הנהג ברמזורים ומספקת התרעה במידה והרכב מלפנים כבר החל בתנועה.
דגם ה- דגם ה- Prime Plus מוסיף גם גוון שחור בצבע הרכב.
דגם ה- Prestige כולל בנוסף פנסי איתות במראות, חישוקי סגסוגת 16 אינץ' חדשים שעוצבו לאחרונה ותא אחסון קדמי עם משענת יד.

דגם ה-Supreme כולל גם קיפול מראות חשמלי אוטומטי, SCC, בקרת שיוט אדפטיבית, תאורת יום DRL-LED, תאורת LED קדמית, תאורת אווירה, SVC- לוח שעונים דיגיטלי מלא בגודל 10.25 אינץ', תאורת עזר בפניה, פנסי ערפל קדמיים, מפתח חכם, כניסה והתנעה ללא מפתח, חיישן גשם ובקרת אקלים דיגיטלית וגלגלי סגסוגת 17 אינץ' חדשים שעוצבו לאחרונה. כמו כן כולל-
FCA– בלימת חירום אוטונומית למניעת התנגשות חזיתית. המערכת מסוגלת לזהות ולהתריע על קרבה מסוכנת לרכב, הולכי רגל, דו גלגלי ותנועה חוצה בצומת ולהפעיל את מערכת הבלימה כדי למנוע התנגשות חזיתית.
LFA – מערכת לשמירה אקטיבית של הרכב במרכז נתיב הנסיעה באמצעות תיקוני היגוי.

דגם ה-Supreme Plus כולל גם גוון שחור בגג הרכב ואת מערכת הבטיחות:
BCA – מניעת התנגשות בתנועה בשטחים מתים. רדאר המערכת מנטר תנועה בשטחים מתים ומספק התרעה ויזואלית במראות הצד. במידה והנהג מתעלם מההתרעה מסוגלת המערכת להפעיל את הבלמים כדי למנוע התנגשות ברכב הנע בנתיב המקביל.
RCCA– מערכת אקטיבית למניעת תאונה בנסיעה לאחור; באמצעות חיישני המכ"ם של מערכת לזיהוי רכב ב "שטח מת", המערכת לא רק מזהירה את הנהג אודות כלי רכב חוצה המתקרב מאחור אלא גם מפעילה את מערכת הבלמים באופן אוטונומי בכדי למנוע התנגשות במכשול.

ניר גרוסמן מנהל חטיבת יונדאי: מדובר בדגם מעוצב, פורץ דרך שיכבוש את ליבם של צעירים ומבוגרים כאחד להם תציע כלמוביל מסלולי מימון ליסינג וטיפול אטרקטיביים בהם מסלול ליסינג פרטי מבית היבואן עם מקדמה של החל מ-8,900 ₪ ותשלום חודשי של החל מ- 1,281 ₪ ל- 36 חודשים. המסלול יכלול הטבה של 3 טיפולים ראשונים ללא עלות והרכב ירשם בבעלות פרטית.

מחירים


About Drive Time

מגזין Drive Time מגיש תכנים מעניינים בתחום הרכב והספורט המוטורי. האתר מגיש מבט מקצועי על כלי ותוכן מענין על רכבי כביש, רכבי שטח וספורט מוטורי.

Check Also

Cross Eclipse – בעיצוב חדש

Tweet כלמוביל יבואנית מיצובישי משיקה את ה-Cross Eclipse החדש, הארוך והגבוה ביותר בקטגוריה עם אספקה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page