יונדאי Palisade – מושק בישראל


כלמוביל, יבואנית יונדאי לישראל משיקה את ה-Palisade החדש; רכב הכביש שטח המפואר ביותר של יונדאי בהיצע הדגמים.

ה-Large SUV החדש אשר יציע טכנולוגיות ראשונות ובלעדיות יאפשר בחירה בין 7 או 8 מושבים, גרסת הנעה קדמית ו- 4X4 ויגיע ב- 3 רמות גימור Premium, Luxury ו-Limited. החל ממחיר של 319,900 ₪. 
ה-Palisade אשר נבנה על שלדת שטח חדשה לגמרי והחל להיות משווק לראשונה בשנת 2019 קטף כבר בשנתו הראשונה שלל פרסים בארה"ב, בין היתר בפרס היוקרתי “Best of 2020” של Cars.com, בחירת הנהגים (Drivers’ Choice Awards) של 2020 MotorWeek ו"הקניה הטובה" (Best Buy award) שלConsumer Guide® Automotive.

ה-Palisade אשר משווק במקביל גם בשוק האמריקאי מצויד במנוע בנפח של 3.8 ליטר 6V המספק 291 כוחות סוס ב- 6,000 סל"ד, מומנט של 36.2 קג"מ ב- 5200 סל"ד משודך לתיבת הילוכים עם 8 מהירויות, תאוצה מ-0 ל – 100 קמ"ש מהטובות בקטגוריה ב- 7.7 שניות בגרסת הנעה קדמית, ו- 7.8 שניות בגרסת 4X4 ומהירות מרבית של 210 קמ"ש.
ל-Palisade עיצוב חיצוני ופנימי המשאיר חותם ברור של היותו ספינת הדגל של יונדאי בייחודית שלו, עם נוכחות כביש מובחנת ונועזת המציעה חוויה מפנקת גם בשטח.

מידות:
ה-Palisade מציע לנוסעים מרחב פנימי נדיב- אורכו 4,980 מ"מ, רוחבו 1,980 מ"מ, גובהה 1,750 מ"מ ומרווח הסרנים עומד על 2900 מ"מ. מרווח גחון של  203 מ"מ, מרווח רגליים מושבים קדמי 1052 מ"מ, מרווח רגליים מושבים אחורי 1072 מ"מ, מרווח רגליים שורה שלישית 798 מ"מ  ונפח תא מטען של 311 ליטר ובקיפול שורה שלישית של 704 ליטר.

חבילת הבטיחות:
מעטפת הבטיחות ב- Palisade כוללת את חבילת  Hyundai SmartSense

המערכת כוללת  :
FCA – מערכת בלימה אוטונומית במצבי חירום הכוללת מערכת להתראה טרום התנגשות חזיתית. מדובר במערכת בטיחות פעילה מתקדמת על בסיס רדאר קדמי ומצלמה הנותנת התראה אקטיבית לנהגים במצבי סיכון (FCW)  ואף מבצעת בלימה אוטונומית במצבי חירום (AEB) וזיהוי הולכי רגל. כמו כן כוללת המערכת גם זיהוי, התראה ובלימה במקרה חירום בו מתגלה תנועה חוצה בצומת. 
LKA – באמצעות זיהוי סימני הכביש מסייעת המערכת במניעת סטייה מקרית מהנתיב על ידי תיקון היגוי והזזה אוטונומית של הגה הרכב כאשר מהירות הרכב היא מעל 60 קמ"ש. 
SCC – בקרת שיוט אדפטיבית חכמה. המערכת יודעת לעבוד במקביל לפעולה מערכת ה- stop&go (מנגנון זחילה בפקקים) ויחד עם מערכת LVDA המתריעה על התחלת הנסיעה של הרכב מלפנים, מספקת מערכת עזר משלימה ויעילה.
בנוסף, בהפעלת בקרת השיוט החכמה תופעל גם את מערכת ה- LFA המסייעת לשמור על מרכז נתיב הנסיעה ע"י ביצוע תיקוני הגה עדינים במהלך הנסיעה ובכך מסייעת לנהג לשמור על הרכב במרכז הנתיב ללא מאמץ. 
מערכת ה- ROA – מערכת המספקת חיווי עבור תזכורת למניעת שיכחה במושב האחורי.
המערכת מזהה פתיחה של הדלתות האחוריות בטרם התחילה הנסיעה, או במהלכה, ובהתאם מספקת חיווי על גבי לוח השעונים אשר מזכיר לבדוק את המושב האחורי בטרם עזיבת הרכב. 
המערכת כוללת גם חיישן אולטרא-סוני (על קולי) בפנים הרכב לזיהוי תנועה ברכב לאחר נעילתו ולהתריע לנהג ע"י צפירה בצופר והבהוב אורות. המערכת עוקבת אחר המושבים האחוריים באמצעות חיישן על-קולי המסייע לזהות את תנועותיהם של ילדים וחיות מחמד. ההתראה הראשונה מופיעה על גבי הצג הדיגיטלי בלוח השעונים, ומזכירה לנהג לבדוק את המושבים האחוריים בעת היציאה מהרכב. אם המערכת מזהה תנועה במושב האחורי לאחר שהנהג עזב את הרכב ונעל את הדלתות, איתות המצוקה ברכב יופעל. בנוסף בעתיד יוכל לשלוח התראה לטלפון החכם של הנהג. המערכת נועדה למנוע שכחה של ילדים וחיות מחמד ברכב.
SEA– (Safe Exit Assist) המערכת מתריעה כאשר נפתחת דלת בצד בו מתגלה רכב שמתקרב. כמו כן, במידה ובמהלך הנסיעה הופעל מנגנון "Child Safety Lock" הנועל את הדלתות האחוריות (ע"י לחיצה על כפתור המערכת), ולאחר עצירה נרצה לשחרר את הנעילה,  אם מערכת ה-SEA תזהה רכב שמתקרב היא "תתעלם" מבקשת שחרור הנעילה בכדי למנוע את פתיחת הדלתות האחוריות.
DAW– מערכת התראת קשב לנהג (Driver Attention Warning). מדובר במערכת אשר מזהה ספקטרום רחב של מאפייני נהיגה כגון תגובות היגוי חדות, בלימות פתאומיות וסטיות נתיב תכופות אשר מעידות על עייפות הנהג וחוסר ריכוז. המערכת מדליקה התרעה בלוח השעונים הכוללת הצעה להפסקת הנהיגה והתרעננות. 
RCCA– מערכת אקטיבית למניעת תאונה בנסיעה לאחור המיועד ליציאה מאוזרים צרים עם ראות מוגבלת, אשר באמצעות חיישני המכ"ם לזיהוי רכב ב "שטח מת", מזהירה המערכת  את הנהג אודות כלי רכב חוצה המתקרב עם אפשרות להתנגשות מאחור ואף תפעיל בלימה רלוונטית אוטונומית בעת הצורך בכדי למנוע תאונה.
BCA– מערכת אקטיבית למניעת התנגשות בעת מעבר נתיב. המערכת עושה שימוש במערכת ה- BSD המספקת התרעה על רכב ב"שטח מת", ובנוסף במערכת ה- LKA אשר מזהה את סימון נתיב הנסיעה ומסייעת בשמירה אקטיבית של הנתיב. ייחוד מערכת ה- BCA הינו בכך שמדובר במערכת אקטיבית אשר תמנע מעבר נתיב במקרה של סכנת התנגשות ממשית. כאשר ימצא רכב ב"שטח מת" אשר קרוב בצורה מסוכנת תפעיל המערכת התרעה ויזואלית והתרעה קולית עם  הפעלת איתות הפניה, ואף תבצע בלימה דיפרנציאלית של הגלגל הפנימי הנגדי במידת הצורך, וזאת בכדי למנוע את מעבר הנתיב.
בנוסף מערכות נוספות הכוללות: 7 כריות אוויר, TCS- מערכת בקרת משיכה , EBD + ABS + BAS- מערכת בלמים,  TPMS- מערכת לניטור  לחץ אוויר בצמיגים עם תצוגה חכמה לכל גלגל בנפרד ו- ESC- מערכת בקרת יציבות אלקטרונית.

אבזור:
ה-Palisade כולל חישוקי סגסוגת 20 אינץ', מערכת מולטי-מדיה מקורית של היצרן המשלבת גישה ל- Apple CarPlay ו- Android Auto על גבי מסך מגע צבעוני בגודל 8 אינץ' הכולל דיבורית Bluetooth ומצלמה אחורית, התנעה מרחוק, גג נפתח, מערכת בקרת איכות אוויר (יוניזציה(, מערכת בקרת אקלים מפוצלת, מערכת מיזוג בשורה השניה והשלישית, מפתח חכם, כניסה והתנעה ללא מפתח, חיישני חניה קדמיים ואחוריים מקוריים, בלם יד חשמלי, AUTO HOLD- מערכת אוטומטית לבלימת הרכב בעת עצירה, פנסים ראשיים LED, תאורת יום DRL מסוג LED, הגה וידית הילוכים מעור, נעילה מרכזית, חימום מראות צד, בורר מצבים לנהיגת כביש: Eco, Comfort, Sport, Smart  ולנהיגת שטח: חול, בוץ ולשלג, קיפול מראות חשמלי, מנגנון One-Touch Walk-In בצד ימין ושמאל בשורה השנייה אשר מאפשר קיפול חשמלי של המושב לכניסה נוחה לשורה השלישית, מושבי שורה שלישית מתקפלים לרצפת הרכב, מושב נהג עם כוונון חשמלי, מושב נוסע עם כוונון חשמלי, חימום מושבים קדמיים ושורה שניה, שמשות כהות PRIVACY GLAS, ספוילר אחורי, וילון אינטגרלי בדלתות אחוריות, מראה פנימית נגד סינוור, דלת תא מטען עם פתיחה וסגירה חשמלית הניתנת לכיוון מהירות פתיחה מהירה ואיטית וכמו כן לתכנת את גובה הפתיחה, ריפוד מושבים מעור וחיישן אורות.

גרסת ה- Luxury ו-Limited כוללות גם גג פנורמי נפתח כפול, מושב נהג עם זיכרון, זיכרון למראות, אוורור מושבים קדמיים ואפשרות הארכת כרית מושב הנהג לאחיזה ותמיכה נוחים יותר. בנוסף, ה- Palisade מצויד במערכת הינע לכל הגלגלים מסוג HTRAC המבצעת חלוקת מומנט אוטומטית בין הסרן הקדמי לאחורי בהתאם לתנאי הנסיעה ומצב הנסיעה הנבחר ובנוסף משלבת בקרה על מערכת הבלימה, מומנט המנוע ואופן העברת ההילוכים להשגת ביצועי נהיגה משופרים תוך שמירה על אחיזת כביש/שטח מקסימלית ובטיחות הרכב. 
דגם ה-Limited, 4X4, 7 מקומות ישיבה מגיע עם זוג מושבי קפטן בשורה הראשונה והשנייה כשכל שורת מושבים מצוידת בכניסות USB (סך הכל 6) ואפשרות לקיפול והרמת שורת המושבים השלישית באמצעות כפתור חשמלי. כמו כן בשורה המושבים השלישית משענת גב המושב ניתנת לכוונון חשמלי. 

צריכת דלק:
צריכת הדלק המשולבת ב- Palisade עומדת על 10.5 ליטר ל – 100 ק"מ בגרסת ההנעה הקדמית ו – 11.1 בגרסת ההנעה הכפולה.

ליסינג פרטי מבית כלמוביל
עם השקת ה-Palisade כלמוביל תציע מסלול ליסינג פרטי מבית היבואן עם מקדמה של  25,000 ₪ ותשלום חודשי של החל מ- 3900 ₪ ל- 36 חודשים. המסלול יכלול הטבה של 3 טיפולים ראשונים ללא עלות והרכב ירשם בבעלות פרטית.

מחירים

בנוסף, משיקה כלמוביל את הסנטה פה החדש של יונדאי, דגם ה- SUV 7 מקומות המפואר של החברה בעיצוב מלוטש וחדשני.
הסנטה פה החדש, שהינו דור חמישי לרכב הפנאי שטח של החברה, ממשיך את מסורת היצרן להציג נראות חדשה, מערכות מתקדמות וטכנולוגיות חדשות פרי פיתוחו. במחיר של החל מ- 269,900 ₪.

הסנטה פה 2021 החדש, מרווח יותר מהדור הנוכחי בכל פרמטר, עם כל מערכות הבטיחות המתקדמות ביותר של יונדאי וציון בטיחות מקסימלי, אבזור עשיר, הנדסת אנוש מתקדמת, עיצוב פנים חדש ומסך מגע עם מערכותApple Car Play  וAndroid -Auto-. 
הסנטה פה יוצע ברמות גימור ה-  Supreme בהנעה קדמית וה- Elite בהנעה כפולה עם מנוע טורבו דיזל CRDi בנפח 2.2 ליטר, המשודך לתיבת הילוכים חדשה wet 8 dct   ומפיק 200 כ"ס ב- 3,800 סל"ד ו- 45.1 קג"מ ב- 1,750 סל"ד, מגיע למהירות מקסימלית של 205 קמ"ש  ומאיץ מעמידה ל- 100 קמ"ש ב- 9 שניות בתצורת הנעה קדמית ו- 9.2 שניות בתצורת הנעה כפולה.  

הדור החדש כולל תכונות בטיחות מתקדמות המוצעות כסטנדרט במעטפת הבטיחות SmartSense של יונדאי
FCA– מערכת בלימה אוטונומית למצבי חירום הכוללת מערכת להתראה טרום התנגשות חזיתית. מדובר במערכת בטיחות פעילה מתקדמת על בסיס רדאר קדמי ומצלמה הנותנת התראה אקטיבית לנהגים במצבי סיכון (FCW)  ואף מבצעת בלימה אוטונומית במצבי חירום (AEB) וזיהוי הולכי רגל. המערכת כוללת גם  זיהוי, התראה ובלימה במקרה חירום בו מתגלה תנועה חוצה בצומת.
LKA– מערכת אקטיבית לתיקון הגה המסייעת בשמירה על נתיב הנסיעה.LFA – מערכת לסיוע בשמירה על מרכז נתיב הנסיעה. המערכת מופעלת ע"י כפתור בגלגל ההגה ומסיעת לנהג לשמור על הרכב במרכז הנתיב ללא מאמץ ע"י ביצוע תיקוני הגה עדינים במהלך הנסיעה וניתנת להפעלה כבר ממהירות רכב של 0 קמ"ש
מערכת  ROA – המספקת חיווי עבור תזכורת למניעת שכחה במושב האחורי.  המערכת מזהה פתיחה של הדלתות האחוריות בטרם התחילה הנסיעה או במהלכה, ובהתאם מספקת חיווי על גבי לוח השעונים אשר מזכיר לבדוק את המושב האחורי בטרם עזיבת הרכב.  המערכת כוללת גם חיישן על קולי לזיהוי תנועה ברכב לאחר נעילתו ולהתריע לנהג ע"י צפירה בצופר והבהוב אורות. המערכת עוקבת אחר המושבים האחוריים ומסייעת לזהות תנועות של ילדים וחיות מחמד.
HBA– מערכת למעבר אוטומטי בין אור גבוה לנמוך.
– SEA (Safe Exit Assist) המערכת מתריעה כאשר נפתחת דלת בצד בו מתגלה רכב שמתקרב. כמו כן, במידה ובמהלך הנסיעה הופעל מנגנון "Child Safety Lock" הנועל את הדלתות האחוריות (ע"י לחיצה על כפתור המערכת), ולאחר עצירה נרצה לשחרר את הנעילה,  אם מערכת ה-SEA תזהה רכב שמתקרב היא "תתעלם" מבקשת שחרור הנעילה בכדי למנוע את פתיחת הדלתות האחוריות 
SCC– בקרת שיוט אדפטיבית חכמה. המסוגלת לשלוט בהאצת הרכב והאטה עד לכדי עצירה מוחלטת יחד עם מערכת LVDA המתריעה על התחלת הנסיעה של הרכב מלפנים, מספקת מערכת עזר משלימה ויעילה.
DAW – מערכת התראת קשב לנהג (Driver Attention Warning). מדובר במערכת חדשנית אשר מזהה ספקטרום רחב של מאפייני נהיגה כגון תגובות היגוי חדות, בלימות פתאומיות וסטיות נתיב תכופות אשר מעידות על עייפות הנהג וחוסר ריכוז. המערכת מדליקה התרעה בלוח השעונים הכוללת הצעה להפסקת הנהיגה והתרעננות.  
BCA- מערכת אקטיבית למניעת התנגשות בעת מעבר נתיב. המערכת עושה שימוש במערכת ה- BSD המספקת התרעה על רכב ב"שטח מת", ובנוסף במערכת ה LKA אשר מזהה את סימון נתיב הנסיעה ומסייעת בשמירה אקטיבית של הנתיב. ייחוד מערכת ה BCA הינו בכך שמדובר במערכת אקטיבית אשר תמנע מעבר נתיב במקרה של סכנת התנגשות ממשית. כאשר ימצא רכב ב"שטח מת" אשר קרוב בצורה מסוכנת  תפעיל המערכת התרעה ויזואלית והתרעה קולית עם  הפעלת איתות הפניה, ואף תבצע בלימה דיפרנציאלית של הגלגל הפנימי הנגדי במידת הצורך, וזאת בכדי למנוע את מעבר הנתיב.
RCCA– מערכת אקטיבית למניעת תאונה בנסיעה לאחור; באמצעות חיישני המכ"ם של מערכת לזיהוי רכב ב "שטח מת", המערכת לא רק מזהירה את הנהג אודות כלי רכב חוצה המתקרב מאחור אלא גם מפעילה את מערכת הבלמים באופן אוטונומי בכדי למנוע תאונה.
PDW–  מערך חיישנים קדמי ואחורי המספק התרעה על שמירת מרחק בכניסה ויציאה מחניה.
דגם ה- Elite כולל גם AVM מערך מצלמות היקפי ו- BVM אשר מאפשר הצגת צילום חי של "שטח מת" על גבי לוח השעונים הדיגיטלי בעת הפעלת איתות לצורך מעבר נתיב.

עיצוב הפנים
עיצוב הפנים של הסנטה-פה משלב עיצוב מלוטש עם סבכה קדמית מסורגת בולטת ונראות חדשנית. הרכב משלב השפעת פרימיום המעניקה תחושת יוקרה. שטחי החלונות הוגדלו על מנת לשפר את תחושת המרחב ושדה הראיה לנהג ולנוסעים על מנת להכניס כמויות נדיבות של אור טבעי. מערכות השמע, המסך ומערכת הניווט הוטו על מנת להפחית את הסינוור, מתגי החלונות ומשענות הידיים הועברו קדימה בכדי להעניק  יותר מקום למרפקים, פתחי אחסון המפות צומצמו בכדי לספק יותר מקום לרגלי הנהג והמיקום של מחזיקי הכוסות שופר בכדי לספק שימושיות נוחה יותר.

מרווח הפנים
בזכות המעבר למערכת כפתורים להעברת הילוכים SBW (Shift By Wire), נוסף מרחב אחסון נדיב באורך של 25 ס"מ מתחת לקונסולה המרכזית, הכולל שקע USB ושקע V12. מרווח הפנים של הסנטה פה שופר עם חלל גדול יותר מאחורי מושבי השורה השניה כאשר הם מקופלים. בנוסף, מרווח הרגלים ליושבי השורה השניה גדל ב- 3.4 ס"מ והוא הטוב בקטגוריה. רצפת הרכב גם היא הונמכה מעט לנוחות מרבית של יושבי השורה השנייה וקיפול המושבים נעשה בנגיעה אחת. הסנטה פה ארוך יותר ב- 1.5 ס"מ מהדגם הנוכחי, רחב יותר ב- 1 ס"מ, גבוה יותר ב- 0.5 ס"מ ונפח תא מטען גדל ב- 24 ליטר ל- 571 ליטר. 

אבזור:
הסנטה פה החדש עשיר באבזור רב הכולל בין היתר מסך מגע 8 אינץ', גג פנורמי נפתח, דיבורית BT ומצלמה אחורית, שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה,  מערכת בקרת איכות אוויר (יוניזציה), מערכת בקרת אקלים מפוצלת, מערכת מיזוג בשורה השנייה והשלישית, מחשב דרך צבעוני, מפתח חכם להתנעה וכניסה ללא מפתח, חיישני חניה קדמיים ואחוריים מקוריים, בלם יד חשמלי, מערכת אוטומטית להחזקת רכב בעת עצירה, פנסים ראשים LED,  פנסי ערפל קדמיים, תאורת יום LED-DRL, הגה בציפוי מעור, נעילה מרכזית, SBW- בחירת הילוך נסיעה בכפתור, Drive Mode בורר מצבי נהיגה בכביש  (COMFORT, SPORT, ECO, SMART), מערכת  GO & STOP, מושבי שורה אמצעית מתקפים, מושבי שורה שלישית מתקפלים לרצפת הרכב, מושב נהג עם כוונון חשמלי, מושב נוסע עם כיוונון חשמלי, חימום במראות צד, מראות חיצוניות עם קיפול חשמלי, שמשות כהות, וילון אינטגרלי בדלת אחורית, מראה פנימית נגד סנוור, ריפוד מושבים מעור, טעינה אלחוטית לנייד, תאורת אווירה פנים הרכב בגוון משתנה, חיישן אורות ותאורת עזר במראות הצד.
דגם ה- Elite כולל בנוסף גם לוח שעונים דיגיטלי מלא בגודל 12.3 אינץ', שקע v220 בתא נוסעים,  בורר מצבי נהיגה בשטח (SAND, MUD, SNOW), תאורת LED מלאה בפנסים האחוריים והקדמיים, מושב נהג עם זיכרון וזיכרון למראות, חימום ואוורור מושבים קדמיים.

ליסינג פרטי מבית כלמוביל
עם השקת ה- Santa Fe כלמוביל תציע מסלול ליסינג פרטי מבית היבואן עם מקדמה של החל מ-19,000 ₪ ותשלום חודשי של החל מ- 3545 ₪ ל- 36 חודשים. המסלול יכלול הטבה של 3 טיפולים ראשונים ללא עלות והרכב ירשם בבעלות פרטית.

מחירים


About Drive Time

מגזין Drive Time מגיש תכנים מעניינים בתחום הרכב והספורט המוטורי. האתר מגיש מבט מקצועי על כלי ותוכן מענין על רכבי כביש, רכבי שטח וספורט מוטורי.

Check Also

יונדאי i20 החדשה – השקה בישראל

Tweet כלמוביל, יבואנית יונדאי לישראל משיקה את ה- i20 החדשה; סופרמיני מעוצבת עם סטנדרטים חדשים של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page