מרצדס מייבאך – 100 שנים של שלמות


"להציג את המיטב שבמיטב" – זו הייתה שאיפתם של קרל מייבאך ואביו, וילהלם, כאשר הציגו לראשונה את מייבאך 22/70 HP W 3 לפני בדיוק מאה שנים, ובכך, נטעו את הזרע לקונספט שיהפוך את למרצדס-מייבאך לאחד ממותגי הרכב הייחודיים והבלעדיים גם כיום.

רעיון עקרוני זה, שבוטא בתערוכה המוטורית של ברלין באותו יום, נותר מאז בליבת המותג. במשך עשרות שנים, נסעו בני מלוכה, מנהיגי עולם, כוכבי קולנוע ואלופי ספורט ברכבי מרצדס-מייבאך, סמל ה-M הכפול שעוצב על מנת לסמל את פסגת החדשנות הטכנית והיוקרה המתוחכמת, היווה חותם לתשוקה ולעוצמה יצירתית. דבריו של מייבאך מתייחסים, כיום, לא רק למוצרים הטובים ביותר, אלא לטובים ביותר בחברה כולה.

מרגע שנחשף W 3 – Maybach Motorenbau GmbH דגם הייצור הסדרתי הראשון של מייבאך בספטמבר 1921, נולדה אגדה. החל מבלמי הארבעה גלגלים (המכונית הגרמנית הראשונה שתיפקדה באופן זה) ותיבת ההילוכים הפלנטרית עם מנוע שישה צילינדרים (המאפשר לנהל את כל המהירויות בהילוך יחיד) ועד לחללי העץ והעור המפוארים, כל גבולות העיצוב נפרצו. המכונית – שדומה יותר ליצירת אמנות על גלגלים – עינגה את הציבור. אולם, על אף זאת, הצטיינות מצריכה ודורשת התפתחות מתמדת.

דיימלר רכשה את Maybach Motorenbau GmbH בשנת 1961, ובשנת 2002 הציגה עידן חדש עם מייבאך 62. במקביל לחגיגות מאה השנים, חשפה מרצדס-מייבאך שני דגמים חדשים שלה – ה- S-Class- המייצג יוקרתיות בתחום הרכב, כעת יותר מתמיד, תודות למספר חידושים דיגיטליים ולעדינות טכנית, ורכב השטח GLS – המציב את הסטנדרטים הגבוהים ביותר למודרניזציה בחטיבת רכבי השטח. שום פרט לא נותר ללא התיייחסות, בין אם בעיצוב ובין אם תכנון כל דגם רכב. ובימים אלו, מרצדס-מייבאך נמצאת עמוק בתהליך החוויה המדהימה והייחודית הבאה של הנוהגים ברכבים, עם הרכב החשמלי לגמרי הראשון שלה – אשר פרטיו ייחשפו בחודשים הקרובים.

"מרצדס-מייבאך נחשבת לשיא המצוינות של מרצדס בנץ בתחום הרכב", אומרת בריטה סיגר, חברת הנהלת דיימלר  AG והנהלת מרצדס בנץ AG האחראית על שיווק ומכירות. "גם כיום, כשאנו חוגגים 100 שנה למורשת הייחודית של מייבאך בחזית חווית היוקרה, אנו עדיין נלהבים להניע את המותג לקביעת הסטנדרטים הגבוהים ביותר בסגנון, נוחות ואומנות יוצאת מן הכלל. לקוחות מייבאך מחפשים משהו מיוחד, והשאיפה שלנו היא אף לעלות על הציפיות הללו. על ידי שילוב תוכנית הטיפול הבלעדית ללקוחות שלנו, השלמוּת, הטכנולוגיה החדישה ביותר של מרצדס בנץ והגישה הבלעדית המיוחד למייבאך, אנו מאפשרים ללקוחותינו חוויית יוקרה מתוחכמת ומיוחדת במינה. "

יוקרה, אם כן, אינה, תמיד, חייבת להיות מוחשית. מרצדס-מייבאך היא, בראש ובראשונה, קריאייטיבית, ועוסקת ברציפות לאורך כל שנות קיומה באינטראקציות שמטרתן להניע היצירתיות שלה ולהזניק אותה קדימה.

מרצדס-מייבאך ממשיכה לדהור קדימה, בעוד מרצדס בנץ ממשיכה במהלך האסטרטגי החדש שלה לביסוס מעמדה בתחום הרכב היוקרתי, הנהיגה החשמלית ותוכנת הרכב.

בשנת 2021, במלאת 100 שנים למכונית הראשונה של מייבאך, אנחנו עתידים לחזות בהתעוררותן לחיים של יוזמות רבות החולקות ברוח זו.


About Drive Time

מגזין Drive Time מגיש תכנים מעניינים בתחום הרכב והספורט המוטורי. האתר מגיש מבט מקצועי על כלי ותוכן מענין על רכבי כביש, רכבי שטח וספורט מוטורי.

Check Also

מרצדס EQS – השקה לישראל

Tweet כלמוביל מרצדס משיקה בישראל את ה-EQS – החשמלית החדשה, שתימכר במקביל לסדרת ה-S Class. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page