ZEEKR – ההשקה בישראל


ZEEKR הינו מותג רכב טכנולוגי חדשני הנמצא בבעלות קבוצת GEELY – אחת מיצרניות הרכב הפרטיות הגלובליות הגדולות בעולם אשר נוסדה בסין, ופועלת כיום בכל רחבי העולם. בבעלות הקבוצה מגוון מותגי על כמוVolvo,Link & Co, Lotus Cars,,GEELYPolestar ועוד. את שנת 2023 סיימה ZEEKR עם למעלה מ-118 אלף מסירות בסין בלבד – עלייה של 65% לעומת כמות המסירות של המותג בשנת 2022.
.
שמו של המותג ZEEKR מורכב מ-ZE המסמל את המילה Zero, שהינה נקודת ההתחלה לאינסוף אפשרויות; E אשר מציין את ה-Electric Era, העידן החשמלי הצומח בתעשיית האוטו-טק; ו-KR שמסמל את היסוד הכימי Krypton, גז נדיר המייצר אור כאשר נוצר מגע עם חשמל.
.
בעיני מומחי רכב בכל העולם, ZEEKR אינו נחשב ל'עוד' מותג רכב – אלא למותג ייחודי ומתקדם השם דגש משמעותי על פיתוח ויישום טכנולוגיות באופן שמעניק לנהגים ולנהגות חוויות ואפשרויות, שעד לא מכבר היו בגדר חלום רחוק. בזכות החיבור ההדוק של ZEEKR עם ענקיות טכנולוגיה גלובליות והשחקניות המרכזיות בתחום האוטו-טק, מטמיע המותג בהצלחה את הפיתוחים והטכנולוגיות המתקדמים ביותר בעולם הרכב ומציב רף חדש וגבוה במיוחד למתחריו.

קרדיט תמונות – ליצרן

סיפורו של המותג המסקרן שזור היטב עם סיפורו של המעצב הראשי של קבוצת GEELY, סטפן סיאלף (Stefan Sielaff), מעצב על גרמני עטור פרסים שלאחר קריירה ארוכה ומפוארת ב-Audi
וב-Mercedes-Benz, בדומה למעצבי על אחרים בתעשיית הרכב האירופית, ביקש לקדם מותג ברוחו ובדמותו. וכך, בספטמבר 2021 הצטרף סילאף למטה הקבוצה בשבדיה, ומאז הוא מוביל את הקו החדשני ופורץ הדרך שמאפיין את ZEEKR. יחד עם סיאלף אמון על העיצוב גם המעצב הצעיר והמבטיח ג'ון ראדברינק (Jon Rådbrink), המשמש בתפקיד המעצב הראשי של ZEEKR אחרי שכבר הספיק לשמש כמעצב הפנים הראשי ב-Lynk & Co וגם כמעצב בכיר ביגואר לנד רובר.

המטה האירופי של הקבוצה פועל מאמסטרדם, בעוד מרכז העיצוב והמו"פ שאמון על פיתוח ZEEKR,
ה-CEVT, ממוקם בגטבורג, שבדיה. כמו מותגים חשמליים נוספים המפותחים ב-CEVT, גם ZEEKR עושה שימוש בפלטפורמת SEA הייחודית (Sustainable Experience Architecture) שנועדה לקדם את החזון של 'אפס פליטות פחמן' בשוקי הרכב הגדולים בעולם, בשילוב טכנולוגיה מתקדמת וקישוריות גבוהה.

אחרי שבדיה והולנד, בהן כאמור ממוקמים מרכז הפיתוח, מרכז העיצוב ומטה החברה (בהתאמה); וגרמניה שבה החל כבר השיווק המוקדם –ישראל היא המדינה המערבית הרביעית בה זמין המותג למכירה.

בישראל יושקו תחילה שני דגמים שכבר זוכים לשבחים ולהתעניינות רבה בתעשיית הרכב והאוטו-טק:
ה-ZEEKR 001 המתברג בקטגוריית הפרמיום עם עיצוב קופה לא שגרתי ("שוטינגברייק") ומפרט עתיר טכנולוגיות וביצועים מרשימים, לרבות טווח יוצא דופן של עד 620 ק"מ, רמת האוטונומיות הגבוהה ביותר שזמינה כעת בעולם מבחינה מסחרית, ביצועים שוברי שיאים וטעינה של 80% מהסוללה בכחצי שעה. הדגם השני הוא ה-ZEEKR X, רכב SUV אורבני חשמלי, בעל חזות מרשימה, מפרט איכותי ונתונים מרשימים.

השקתו הרשמית של ZEEKR בישראל מגיעה אחרי כשבועיים בהם דגמי המותג היו זמינים לרכישה מוקדמת און-ליין, במהלכה מאות ישראלים כבר בחרו לשריין לעצמם את הדגם, רמת הגימור והצבע הנבחרים.

עמית הראל, מנכ"ל ZEEKR ישראל: "המותגZEEKR מגיע לישראל ומציב סטנדרט גבוה במיוחד ומפרט טכנולוגי חסר תקדים שצפוי להיות אמת המידה בפלח הצומח של רכבי פרמיום הטכנולוגים. העתיד של עולם הרכב החשמלי, כפי שהוא בא לידי ביטוי בדגמי ZEEKR, מיועד בראש ובראשונה לקהל שיודע להעריך טכנולוגיה, מתחבר אליה ונהנה ממנה. רוכשי ZEEKR, כפי שאנו כבר מזהים מההזמנות המוקדמות, הם מצליחנים הידועים כמאמצי חדשנות מוקדמים, המחפשים ריגושים חדשים ושירות ברמה גבוהה. מעבר לרכב עצמו ולתהליך המכירה הדיגיטליים, החלטנו ב-ZEEKR לשים דגש רב על חווית הלקוח והמגע האנושי, ולכן סטנדרט החדשנות והטכנולוגיה של המותג יאפיין גם את תהליך הרכישה וחווית הבעלות של הלקוח לאורך זמן".

001 ZEEKR: ספינת הדגל של ZEEKR עם 4 שיאי גינס עולמיים
ה-001, ספינת הדגל של ZEEKR, מגיעה לישראל עם עיצוב Shooting Brakeספורטיבי ולא שגרתי המלווה בגג פנורמי ייחודי אשר אטום לחום ואור. מדובר בדגם מרשים וארוך במיוחד (4,955 מ'), עם בסיס גלגלים של 2,999 מ'. העיצוב הדינמי והייחודי של ה-001 מאפשר לו יציבות טכנית ואווירודינמית המפחיתה את התנגדות הרוח ותורמת לטווח הנסיעה הארוך והחריג שלו. בשנים האחרונות, קבע ה-001 ארבעה שיאי גינס עולמיים, לרבות הסלאלום המהיר ביותר של רכב חשמלי והדריפט המהיר ביותר. 
.
ZEEKR001 הוא הדגם הראשון בישראל שישווק עם מערכת Supervision Ready – המתקדמת ביותר של ענקית הטכנולוגיה הישראלית Mobileye שמקיימת מזה שנים שיתוף פעולה אסטרטגי רחב עם ZEEKR.
.
ה-001 משווק בישראל בשלוש רמות גימור שונות: ה-Long Range עם הנעהאחוריתRWD שמגיע עד לטווח עצום של 620 ק"מ; ה-Performance בעל שני המנועים (AWD) שמגיע לטווח של 590 ק"מ ומאיץ מ-0 ל-100 ב-3.8 שניות בלבד עם 544 כ"ס; וה-Krypton, ברמת ביצועים דומה ל-Performance, עםרמת גימור הכוללת מתלי אוויר, עיסוי במושבים, חישוקיםבעיצובייחודי,מערכתשמעסראונד שלYamaha ועוד. בהתאם לרמת הגימור, ה-ZEEKR 001 ישווק בישראל בארבעה צבעים, וצבע כתום Speed Orange ייחודי ברמת הגימור Krypton בלבד.
.
ה-001ZEEKR מוצע עם סוללת ליתיום-יון בקיבולת 100קוט"ש עם תאי NMC שייצרה CATLהשותפה האסטרטגית של  ZEEKR ואחת מהמשקיעות הראשונות בחברה. הסוללה של ה-001 משתייכת לדור החדש של סוללותCATL  המאפשרות עמידות ארוכת טווח, משפרות את צפיפות האנרגיה ומפחיתות את משקל הסוללה. בזכות יכולת טעינה מהירה של 200 קילוואט DC, וניתן להטעין את הסוללה מ-0 ל-80% בתוך 30 דקות בלבד. הטעינה הביתית גם היא בסטנדרט חדש של 22 קילוואט AC.
.
תא הנוסעים של ה-001 עתיר טכנולוגיה מתקדמת ומורכב באופן מוקפד מחומרים איכותיים בגימור יוקרתי. המושבים הקדמיים והאחוריים מחוממים וניתנים לכוונון חשמלי ב-12 מצבים שונים כסטנדרט, כשבדגם
ה- Krypton כוללים המושבים הקדמיים גם ארבעה מצבי עיסוי בשלוש רמות עוצמה.

תצוגת HD גדולה במיוחד, סייענית קולית וטכנולוגיה מתקדמת
גם בפרמטרים אחרים, בולט ה-001 ZEEKR בחדשנותו: מערכת המולטימדיה והקישוריות ב-001 משלבת את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר עם חוויית משתמש משובחת המבוססת על שבבQualcomm 8155 Snapdragon וכוללת מעבדי 7 ננומטר, 16 ג'יגה זיכרון, 128 ג'יגה אחסון מהיר וקישוריות 5G מהירה במיוחד.
.
לוח המחוונים הדיגיטלי בגודל "8.8 ב-001 ZEEKRכולל הגה עם פקדי מגע רספונסיביים, לצד תצוגת
Head-Up בגודל "14.7 המקרינה מידע כגון הוראות ניווט ישירות בקו הראייה של הנהג, ומסייעת לו לשמור את עיניו על הכביש. במרכז הדשבורד ממוקם מסך מגע מרחף בגודל "15.4 המציע תגובה מהירה במיוחד ותמונות חדות וצלולות. בדגם ה-Krypton שולב מאחור מסך מגע נוסף, רביעי במספר, בגודל "5.7.
.
חלק בלתי נפרד נוסף מחוויית המשתמש המתקדמת של ה-001 הוא העוזר הווירטואלי החכם והלומד
(Hey ZEEKR). באמצעות פקודות קוליות טבעיות, יכולים הנהגים והנוסעים לתקשר עם הרכב. העוזר לומד כל הזמן, ויכולותיו משתפרות לאורך הדרך, מה שהופך את השימוש בו לקל ומהנה עוד יותר.

ZEEKR X: הדור הבא של ה-SUV החשמלי

אחת מהקטגוריות הצומחות באירופה ובישראל בשנים האחרונות היא ה-SUV האורבני החשמלי.
ה-XZEEKR עונה בדיוק על הגל ההולך וגדל הזה, וגם הוא זמין לרכישה בישראל החל מהיום.
.
ה-XZEEKR מגיע לישראל בשתי תצורות: ה- Long Rangeבעל מנוע אחד וטווח נסיעה של עד 445 ק"מ ; וה- Krypton בעל שני המנועים (AWD) עם 428 כוחות סוס שמאיץ מ-0 ל-100 תוך 3.8 שניות וטווח נסיעה WLTP של 425 ק"מ.
.
הסוללה של ה-XZEEKR, עם יכולת טעינה מהירה DC בהספק של 150 קילוואט ומטען AC מובנה של 11 קילוואט ברמת גימור Long Range ו-22 קילוואט ברמת הגימור Krypton, הנטענת במלואה ממצב ריק בתוך ארבע שעות בלבד, ומ-10% ל-80% בתוך 27 דקות בלבד.
.
ה-XZEEKR מאופיין בטכנולוגיה מתקדמת בשילוב עיצוב מרשים, בקומפקטיות מבחוץ ונוחות מירבית מבפנים, עם אורך של 4.4 מ' ובסיס גלגלים של 2.75 מ'. ה-X מגיע עם מושבים בריפוד עור Vegan (טבעוני) שמקורו אינו מהחי. ברמת גימור Kryptonכוללת בנוסף גם מערכת שמע סראונד שלYamaha  עם 13 רמקולים.
.
אחת מגולות הכותרת של ה-X היא מערכת ה-AR-HUD המקרינה על השמשה הקדמית תצוגה במציאות רבודה ומוצעת ב-X בגודל יוצא דופן של עד "24.3. ה-ZEEKR X ישווק בישראל, בהתאם לרמת הגימור, ב-4 צבעי חוץ ושני צבעי פנים. כל דגמי ה-X יוצעו בשילוב צבע דו גווני (Bi Tone) כלול במחיר.

שני דגמי ZEEKR X יגיעו עם מערך הבטיחות המתקדם ביותר המציג 14 מערכותבטיחותמבוססות
4 ראדרים לטווח רחוק, 12 חיישנים אולטראסונים ו-5 מצלמות
HD המביאים את הדגם לציון בטיחות
מרבי 8.בעתיד יכולת הבטיחות המבוססים על פלטפורמת ה-
ADAS הזו יזכו לשדרוג תוכנה ומערכות נוספות.


סטנדרט בטיחות אירופי

גם ה-001 ZEEKRוגם ה-XZEEKR, מצוידים במערכות הבטיחות המתקדמות בעולם, המבוססות, כאמור, על פלטפורמת ה-SEA שפותחה על ידי מרכז הפיתוח של Geelyבשבדיה המשמשת גם את וולוו ומותגים נוספים מקבוצת Geely; הפלטפורמה מציעה רמות בטיחות גבוהות, הודות למבנה תא נוסעים חזק, שבע כריות אוויר וחבילה של14 מערכות מתקדמות לסיוע לנהג (ADAS).
.
ב-001 אף שולבו טכנולוגיות בטיחות מתקדמות של מערכת Falcon Eye Vidar Vision Perception, המבוססת על Mobileye’s SuperVision, ומשלבת נתונים מ-7 מצלמות HD של 8 מגה-פיקסל עם טווח של 600 מטר ומכ"ם גלים מילימטריים בעל טווח של 250 מטר, כדי לבנות תמונה חכמה של מה שקורה על הכביש סביב הרכב.
.
בנוסף, שני הדגמים המשווקים בישראל כוללים, בכל רמות הגימור, מערכת ייחודית להגנה מפני שכחת ילדים ברכב המווסתת את טמפרטורת הרכב באמצעות המזגן במקרה בו חיישני התנועה ברכב מזהים תנועה כאשר הרכב נעול.
.
גם ה-ZEEKR X וגם ה-ZEEKR 001 צפויים לעבור את הבחינה המחמירה של EuroNCAP באפריל 2024, עם יעד של 5 כוכבים.

ZEEKR מציגה חדשנות לאורך כל הדרך – גם בהליך רכישה
תהליך הרכישה של ZEEKR בישראל יתאפשר במגוון ערוצים: הן במכירה דיגיטלית באמצעות אתר אינטרנט ייעודי שהקימה לאחרונה גיאו-מובילטי מקבוצת יוניון. האתר יאפשר השלמה של תהליך רכישה מקוון ומאובטח באופן מלא; הן באמצעות המוקד הטלפוני 'זיקר עד אליך' שיאפשר ללקוחות העתידיים של המותג לקבל טעימה מהרכב באמצעות נציג שיגיע אליהם עם הדגם המבוקש; וגם עם נציגי ZEEKR מוסמכים במרכזי החוויה של המותג, שפעילים החל מה-10.1.2024 בקמפוסWIX בתל-אביב, והחל מה-25.1.2024, גם במרכז החוויה בראשון לציון במגדלי 'מילניה' במתחם ה-1000. מרכז חוויה נוסף בחיפה צפוי להיפתח באפריל 2024.

ZEEKR POWER–רשת טעינה ייחודית
כחלק מתפיסת מעטפת השירות וחוויית הלקוח, ZEEKR תפרוס בחודשים הקרובים רשת טעינה ארצית ZEEKR POWERאשר תציע עמדות אולטרה מהירות לטעינה ציבורית פשוטה, קלה, מהירה ומוזלת עבור לקוחות המותג בישראל.


קבוצת GEELY Holdings

קבוצת GEELY Holdings הינה תאגיד רב-לאומי, בבעלות פרטית, אשר נוסד בסין לפני כ-37 שנה, מעסיק כ-120 אלף עובדים ומחזיק בלמעלה מ-30 מפעלים ברחבי העולם וב-5 מרכזי מו"פ בסין, שוודיה, אנגליה וגרמניה. כמו כן מחזיקה Geely במרכזי עיצוב בשנחאי, גטנבורג, מילאנו, קליפורניה וקובנטרי. לצד מגוון רחב של השקעות בתחומי הרכב, הטכנולוגיה והפינטק, מנהלת קבוצת Geely פורטפוליו מותגים בינלאומי רחב, הכולל בין היתר את: וולוו, Link & Co, פולסטאר, לוטוס, Zeekr, פרוטון, אסטון מרטין ועוד.

קבוצת יוניון
קבוצת יוניון היא חברה פרטית הפעילה במגוון תחומי הרכב, קמעונאות ואנרגיה. יוניון מייבאת ומשווקת את מותגי טויוטה, לקסוס, ג'יליו-ZEEKR. כמו כן, מפעילה החברה את EV Edge, רשת עמדות טעינה לרכבים חשמליים המובילה בישראל, ואת RYDE, ספקית טכנולוגיית ניהול היסעים לעסקים וחברות. בתחום האופנה, קבוצת יוניון היא הזכיינית של רשת H&M ו-COS.

מחירים
מחירון ההשקה מבוסס על מיסוי חשמליות 2023, עבור מלאי מוגבל.


About Drive Time

מגזין Drive Time מגיש תכנים מעניינים בתחום הרכב והספורט המוטורי. האתר מגיש מבט מקצועי על כלי ותוכן מענין על רכבי כביש, רכבי שטח וספורט מוטורי.

Check Also

סקודה אניאק קופה – חוויה חשמלית כחולה

Tweet והנה התחלנו שנה אזרחית חדשה. הפרסומת הנוכחית של סקודה רצה על הטלוויזיה בסלון ומאחלת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page