S3

אאודי S3 – זאב בעור של פרייבט


בדיעבד, ההחלטה לקחת את אאודי S4 למבחן בן שבוע ימים שעיקרו בשוויץ, הייתה טעות. את ההרים המושלגים, הירוק האינסופי והבתים המסוגננים כמעט ולא ראיתי. רוב הזמן הבטתי על מחוג המהירות. אתם יודעים, מצלמות…
הסיפור עם S3 בארץ, לא ממש שונה.

S3 היא קומפקטית חמה, שרק האחות RS3 הקיצונית יותר ממנה הופכת אותה לשפויה. אחרת, איך הייתם מגדירים 310 כוחות סוס תיבת הילוכים כפולת מצמד והנעה כפולה? 4.8 שניות הם הזמן שלוקח לשגר את המשפחתית הזו ל-100 קמ"ש.

כן, משפחתית. חמש דלתות. הדור הרביעי של סדרה 3 שומר על מימדים דומים ומרווח דיו לארבעה מבוגרים. רק תא המטען בו קטן במעט מגרסת ההנעה הקדמית ומציע 325 ליטרים של נפח הטענה (לעומת 380 ליטרים).

משפחתית, אבל עם שרירים. A3 הרגילה מסתפקת במנוע בן ליטר וחצי טורבו (לעומת 2 ליטרים ב-Sׂ) מתחת ל-50% בהספק המנוע, הנעה קדמית בלבד ועוד מספר שינויים ההופכים את ה-S למה שהיא.

זה הופך את ה-S למהירה כשד, לא רק בתאוצה ובמהירות המרבית (250 קמ"ש מוגבלים) אלא גם בהיגוי המהיר (2 סיבובים מנעילה לנעילה) והיכולת הדינמית הכללית. זו הסיבה שקניתם S ולא A. זו גם הסיבה ששילמתם 370,000 ש"ח, שזה מחיר כמעט כפול מ-A3 המשפחתית…

S3

חיצונית, S לא שונה מהותית מ-A. אז היי….בשביל מה שילמנו מחיר כפול?
מכנים זאת "זאב בעור של כבש" וזה בונוס לנהגים שאוהבים להפתיע את ההדיוטות. מביני עניין יבחינו בחישורי הגלגלים הגדולים והקליפרים הצבועים, ברביעיית המפלטים מאחור ובסימולים S3 הלא ממש בולטים.

גם פנים ה-S לא ממש שונה מהאחות הסולידית. מסך מגע גדול ("10.1), לוח מחוונים דיגיטאלי (גדול יותר, "12.3) עם תצוגה משתנה. ב-S תמצאו הגה קטום, דיפוני אלקנטרה ומושבים ספורטיביים תומכים, אבל לא הרבה מעבר לכך. איכות החומרים טובה בעיקרה, והנדסת האנוש כמקובל בקונצרן – טובה.
אבזור הבטיחות המקיף כולל בלימה אוטונומית, תיקון סטייה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית והתרעת שטח מת, אך, מאידך, מושב נוסע שאינו מתכוונן חשמלית ברכב שמחירו מאות אלפי שקלים…?

S3

אני נוהג באאודי כמו "בן אדם" ותיבת ההילוכים מתפקדת כמו שצריך. נוחות הנסיעה לא מצטיינת. הילדים וגם הסבתא יתלוננו שמרגישים את הבורות. למה לא בחרנו במערכת המתלים האדאפטיבית, למה?

S3 עם מערכת המתלים הרגילה, קשיחה מידי לכבישים שאינם מושלמים. היא נמוכה מעט מהדגם הספורטיבי היוצא, עם מפסק סרנים רחב יותר, מגיבה מהר יותר ומתגמלת גם בפידבק טוב יותר לנהג. הגה חד, מהיר ומדויק מצטרף למרכב הנענה להעברות משקל ו-S3 היא מכונית מהנה יותר לנהיגה יותר מבעבר. צמיגי פירלי P זירו ומערכת בלימה טובה תורמים, גם הם, לתחושת הבטחון בנהיגה מהירה שלא בקו ישר.

S3

S3 אינה מכונית לכל אחד.
מדובר במכונת נהיגה, שאמנם אינה קיצונית במונחים של אאודי RS במוו M או מרצדס AMG, אבל היא מספיק חזקה בכדי "לשתות" לכם את רשיון הנהיגה מבלי שתשימו לב.

האם ישתלם לכם לשים על השולחן 370000 ש"ח עבורה?
זוהי כבר שאלה שאת התשובה עליה תצטרכו לענות בעצמכם…


About אייזיק דוידוביץ

עורך האתר. חי, אוהב ונושם את תחום הנהיגה והרכב. מדריך ותיק לנהיגה מתקדמת ועיתונאי בעל ניסיון בכתיבה למדורי הרכב בכלי התקשורת המובילים. ניתן ליצור קשר במייל iseack@drivetime.co.il

Check Also

Audi Q5 Sportback – השקה בישראל

Tweet צ'מפיון מוטורס, יבואנית Audi בישראל, החלה בשיווק ה- Sportback Q5, האח החדש במשפחת ה-Q5 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page