טויוטה ישראל סוגרת את השנה


רן דנאי, סגן יו"ר קבוצת יוניון: "השנה האצנו מאד את פעילות הניידות והתחבורה של יוניון. החזון הגלובלי של טויוטה, להפוך מיצרנית רכב לחברה ניידות, מיושם בישראל באופן מתקדם וחלוצי. בכוונתנו להרחיב עוד יותר את סל הפתרונות שלנו ולתת מענה מיטבי לביקוש ההולך וגובר שאנו מזהים בקרב חברות ואנשים לקבלת מענה כולל לצרכי הניידות והתחבורה שלהם באופן יעיל, חסכוני ופשוט תחת קורת גג אחת".
.
יוניון מוטורס, יבואנית TOYOTA בישראל, מסכמת היום (א') את השנה החולפת וחושפת תובנות ותוכניות לקראת השנה הקרובה, בה תשיק מספר רב של דגמים, כולל רכבים חדשים לחלוטין שיצטרפו לקו המוצרים הרחב והמגוון של החברה בישראל.
.
טויוטה אירחה באירוע חברות בקבוצת יוניון: חברת הנסיעות השיתופיות בארגונים RYDE, שירות הרכב השיתופי TOYOTA SHARE ורשת הטעינה EV-EDGE. חברות אלו הן חלק ממימוש הטרנספורמציה של קבוצת יוניון להפוך להרבה מעבר לחברת רכב ולהציע מרחב גדול של פתרונות ניידות ופתרונות חדשניים הנוגעים לתחום תחבורה באופן "מקיף ואמין", "פשוט וללא מאמץ" ו"בר קיימא.", בהתאם לחזונה של טויוטה הגלובלית ואקיו טויודה.
.
איתי חיון לוין סמנכ"ל המכירות והמוצר של טויוטה ציין כי "בשנת 2023 מומש במלואו היעד האסטרטגי של טויוטה "בטיחות מעל הכל" עם הטמעה של מערכות בטיחות אוטונומיות מובנות ב-100% מגרסאות המוצר המשווקות בארץ, מרכבים קלים ועד מסחריים וזו עבורנו גאווה גדולה."כזכור, טויוטה הייתה הראשונה להביא את בשורת חבילות הבטיחות האוטונומיות בשוק הרכב שאינו שוק היוקרה, עם השקת הדור הקודם של הקורולה בקיץ 2016.

השקת TOYOTA C-HR – קרדיט תמונות – דרייבטיים

בשנה החולפת ביצעה החברה 3 השקות משמעותיות בישראל: ברבעון הראשון הגיעה לישראל טויוטה קורולה סדאן, המכונית האהובה והנמכרת ביותר בעולם בכל הזמנים עם מעל ל- 50 מיליון יחידות שיוצרו מאז 1966. הדור ה-12 של הקורולה מוביל כיום את הסגמנט עם מכירות של 62 אלף יחידות מאז השקתו. המשפחתית שלא מפסיקה להתחדש קיבלה ב-2023 הנעה היברידית מחוזקת עם מערכת היברידית דור 5 ושיפור בכ"ס מ-122 ל- 140, מערכת בטיחות TSS 3.0, עדכוניOTA וסביבת נהג מחודשת.

השקה חשובה נוספת הייתה של רכב השטח האייקוני היילקס GR ספורט, אשר מאז שהוצג לראשונה מוביל את קטגוריית הפיק אפ ומציג פעם אחר פעם סטנדרט חדש של ביצועים, קשיחות, עבירות ומראה חזק ומרשים. הדור השמיני מעניק את חוויית הנסיעה הטובה מאי פעם, התנהגות כביש ושטח עוצמתית ונהיגה יציבה ובטוחה עם שיפור משמעותי של בידוד רעשי הדרך. על פי נתוני משרד התחבורה כ- 90% מהכלים שעלו על הכביש ב-20 השנים האחרונות עדיין פעילים.

ולבסוף – השקת TOYOTA C-HR החדש, הדגם פורץ הדרך של טויוטה שחיבר את המותג לקהל המייחס חשיבות לסגנון, לייפסטייל ואיכות יוצאת דופן. הדור השני של ה-C-HR מציע חוויית נהיגה מרגשת, בטוחה ושקטה הודות לטכנולוגיות חדשניות ושדרוג מקיף של דינמיקת הרכב. הטכנולוגיה ההיברידית דור 5מעניקה יותר כח למנועים היברידיים בנפח 1.8 ו-2.0 ליטר. מעבר להיותו בעל צריכת הדלק מהמובילות בקטגוריה, ה-CHR  החדש שם דגש חזק מאי פעם על ייצור אקולוגי ומפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלו באמצעות שימוש בחומרים ממוחזרים חדשים שאינם מן החי וטכנולוגיות מתקדמות להפחתת משקל ולצמצום פליטות הפחמן במהלך הייצור. 

2024: מאגדת השטח של טויוטה ועד חשמלי קומפקטי חדש לחלוטין

בשנה הקרובה צפויה יוניון לבצע מספר השקות, כולל שני דגמים חדשים לגמרי של החברה.

רכב השטח האגדי, טויוטה לנדקרוזר יגיע לישראל במחצית השנייה של השנה בדגם חדש לחלוטין לאחר 14 שנה השומר על ה –DNA הייחודי וחזרה לשורשים עם מראה מרובע וקשוח. הלנדקרוזר החדש מבוסס שלדת סולם חדשה (TNGA-F) המאפשרת קשיחות מרכב גבוהה ב-30% ויכולת שטח טובה מאי פעם. הוא נהנה מאמון עצום בעולם ובישראל בעל עם נתח שוק ממוצע של כ- 50% לאורך העשור האחרון. על פי נתוני משרד התחבורה 93% מהכלים שעלו על הכביש ב- 20 השנים האחרונות עדיין פעילים.

דגם חדש לחלוטין שיגיע לישראל הוא ה PROACE MAX, וזאת כחלק מהרחבת קו הרכבים המסחריים של טויוטה הנמצא בצמיחה נאה בשנים האחרונות. הוואן הגדול, מוצר נוסף בשת"פ עםStellantis, מהווה כניסה לסגמנט חדש לגמרי עבור טויוטה בישראל – רכבי משא מעל 3.5 טון. הפרואייס מקס צפוי להגיע לישראל לקראת סוף שנת 2024.

טויוטה תשיק גם את הדור התשיעי של הקאמרי, מכונית המנהלים הנמכרת בארצות הברית. הרכב, שיושק במחצית השניה של 2024 יגיע עם מערכת ההנעה החדשה והמתקדמת ביותר של טויוטה מהדור ה-5 והדור החדש של מערכת הבטיחות TSS3. לקאמרי החדשה עיצוב מודרני רענן ויוקרתי יותר ותא נוסעים חדש ומשופר טכנולוגית והיא נשלטת באמצעות תוכנה באופן נרחב יותר מבעבר, כולל אפשרות עדכוני .OTA

הדגם האחרון, בשלב זה, שצפוי להגיע בשנה הבאה הואקרוס אובר חשמלי שני שתשיק טויוטה בישראל. ה-SUV החשמלי החדש ממחיש את גישת הנקי-חיוני של טויוטה שחוגגת את הדואליות של רכב בעיצוב מינימליסטי עם חיוניות מקסימליות. רכב בהנעה חשמלית מלאה עם אפס פליטות, בו נעשה שימוש בחומרים בני קיימא ונגיעות ידידותיות לסביבה כמו מושבים עשויים מחומרים מבוססי צמחים וחומרים ממוחזרים; החשמלי החדש מציג ביצועים דינמיים חזקים בין היתר הודות לפלטפורמתE-TNGAושתי חבילות סוללות בהספק של 49 קילוואט שעה ו- 61 קילוואט שעה  לא הייתי נכנס לנושא טווחים בשלב זה.

רכב הקומפקט החדש שיתווסף לקו המוצרים החשמלי של טויוטה, הוא מרכיב נוסף ביישום אסטרטגיית החברה לצמצום פליטות מתמשך ולעולם נקי יותר. לאורך שני העשורים האחרונים יוניון מוטורס פעלה בנחישות להשקת דגמי טויוטה ידידותיים לסביבה, מהלך שהחל עוד בשנת 2004 עם השקת הרכב ההיברידי הראשון בישראל –הפריוס ועד לחציית רף של 85% רכבים בהנעות אלטרנטיביות מתוך סך המכירות של טויוטה כיום. מהלך זה יצר חסכון עצום בפליטות CO2 הנובעות מרכבי טויוטה בישראל.

יוניון מוטורס תמשיך במגמה זו, ובמהלך השנתיים הקרובות יצטרפו 6 דגמים חשמליים חדשים לקו מוצריה, תוך יצירת נוכחות בכל אחד מהסגמנטים המשמעותיים של רכבי הנוסעים בשוק הרכב הישראלי. מאמצי צמצום פליטות הפחמנים של חברת יוניון מוטורס לא מוגבלים לתחום כלי הרכב שהחברה מוכרת בלבד, כלל מתקני החברה מונעים באנרגיה ממקורות מתחדשים, וכלל סוכנויות טויוטה בישראל נדרשות לעמוד בסטנדרטים קפדניים ביותר באשר ל "טביעת הרגל הפחמנית" שלהן.

RYDE – שירות הנסיעות השיתופי החכם לארגונים יושק בשנה הקרובה בחו"ל

רן דנאי, סגן יו"ר קבוצת יוניון, הציג את RYDEהמתמחה בפתרונות הסעה שיתופית לארגונים. דנאי הסביר כי "המיקוד שלנו בקבוצה עובר מראייה שהיא בעיקרה מוצרית לראייה של פתרונות ניידות – כלומר אספקת מכלול הצרכים של הלקוחות הנוגעים בתחבורה. מעבר זה נעשה באופן מואץ ומשמעותי יותר בקרב לקוחות ארגוניים להם צרכים מגוונים ומורכבים בתחום – החל מרכבים לעובדים, רכבים שיתופיים יעודיים, רכבי עבודה ותפעול, הסעת עובדים, טעינת חשמלית ועוד. הארגונים הללו שואפים לפתרון מקצועי, יעיל וחסכוני תחת קורת גג אחת שיספק להם ראש שקט, וודאות ונוחות. כאן בדיוק הופכת יוניון לשותפת ניידות של הארגונים בצורה רחבה ומשמעותית להבדיל מספקית בסגמנט צר בלבד כפי שהיה בעבר."

חברת RYDE היא אחת הזרועות המשמעויות בסל הפתרונות לארגונים. החברה מספקת שירותי הסעות חכמות שיתופיות ומנוהלת בשנים האחרונות על ידי איתן בן מאיר. באמצעות פלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית שפיתחה החברה, רייד לומדת את צרכי הארגון ומבצעת אופטימיזציה ופרסונליזציה למסלולי הסעות העובדים תוך התחשבות בעשרות אילוצים ומאפיינים משתנים. כך מאפשרת רייד מערך הסעות יעיל, גמיש וחסכוני לשביעות רצון העובדים והמנהלים כאחד. מעבר לתועלות הברורות לארגון, אתגרי התחבורה הציבורית, עלויות קניית והחזקת רכב, פקקים ועוד הם מנועים חזקים לביקושי הסעות שצומחים מלמטה, מהעובדים עצמם. כיום מסיעה רייד כ- 80 אלף נוסעים ביום שמבצעים כ- 3 מיליון נסיעות. לרייד כ- 200 לקוחות בהם: טבע, שיבא, שופרסל, מקדולנדס, מלאנוקס ועוד.

במהלך 2023 השיקה החברה את שירות all RYDE הכולל שלושה אלמנטים מרכזיים לטיפול של ארגונים בתחום הניידות: העובדים, ספקי ההסעות ומערכת הניהול עצמה.

הפתרון של רייד והניסיון הרב שצברה במהלך העשור האחרון ייחודים לא רק לישראל. גם בעולם כמעט ואין כלל מענה ניהולי טכנולוגי חכם לצרכי הסעות עובדים של ארגונים. בשנה הקרובה צפויה יוניון להשיק את השירות גם במדינות נוספות מחוץ לישראל, בין היתר באמצעות הרחבת השימוש של לקוחות ישראליים של רייד הפועלים בשווקים נוספים בעולם.

TOYOTA SHARE–צמיחה של מאות אחוזים ל – 70 נקודות השכרת רכב פעילות בסוף 2024

נדבך נוסף במימוש החזון הגלובלי של חברת ניידות הוא בפעילות הרכב השיתופי שהקימה יוניון TOYOTA SHARE. דור פיקל, מנכ"ל יוניון מוביליטי, סקר את השירות החדש שהושק השנה וכבר מתפרס על פני 17נקודות פעילות ברחבי הארץ. פיקל ציין: "בתקופת הפיילוט בוצעו אלפי השכרות למגוון לקוחות – חלקם לקוחות טויוטה וחלקם אינם מחזיקים ברכב פרטי בבעלותם. מהנתונים שאספנו, שביעות הרצון  השירות גבוהה ואנו פועלים להבטיח כי כמו בכל מוצר אחר של טויוטה נדע להעניק את השירות האיכותי, האמין והזמין ביותר ולקבוע את  הסטנדרט המוביל בענף".

פיקל חשף כי בשנה הקרובה יוניון מוביליטיתרחיב משמעותית את הפריסה שצפויה לעמוד בסוף שנת 2024 על כ- 70 מיקומים שונים בכל רחבי הארץ,תוך פנייה לקהל לקוחות רחב ומגוון. מודל השירות של SHARETOYOTA  מאפשר לשכור רכב במתווה חצי יומי/יומי, ללא צורך במנוי חודשי ובמחירים קבועים אטרקטיביים במיוחד. השירות זמין 24/7 ותהליך ההשכרת הוא קצר, ידידותי ופשוט באמצעות אפליקציית My Toyota. מחיר ההשקה עומדעל 99 ₪ לחצי יום השכרה (עד 6 שעות) ו190₪ ליום השכרהמלא.

EV-EDGE  – הרחבה משמעותית של הרשת והשקת מתחמי טעינה גדולים(hubs) לטעינה מהירה ואולטרה מהירה

שרגא כץ, מנכ"ל EV-EDGE סקר את פעילות החברה שממשיכה להוביל את שוק הטעינה לכלי רכב חשמליים עם רשת הטעינה הציבורית הגדולה בישראל הכוללת כ- 82,000 מנויי רשת ו- 1,250 נקודות טעינה בכל הארץ וציין כי "רק בשנה האחרונה הוספנו קרוב ל- 250 נקודות טעינה חדשות מהן כ- 50 נקודות טעינה מהירות ו- 70 אתרי טעינה חדשים. עם הרחבת הפריסה גם עיבינו אתרי טעינה קיימים עם נקודות טעינה מהירות ואולטרה מהירות מרובות באזורי ביקוש לכל אורכה ורוחבה של הארץ בצפון, במרכז ובדרום. כך למשל, במצפה רמון לבדה יש ל- EV-EDGE כבר 11 נקודות טעינה מהירות". בנוסף, החברה התקינה קרוב ל- 1,000 עמדות טעינה בחברות מובילות במשק הישראלי ביניהן אמדוקס, מוביליאיי, WiX, אלטשולר-שחם וסיפקה אלפי עמדות טעינה ביתיות.

ב- 2024 EV-EDGE  תמשיך להרחיב ולעבות את אתרי הטעינה שלה ברחבי הארץ ותוסיף עשרות רבות של נקודות טעינה מהירות ואולטרה מהירות ובכלל זה השקה של מספר מתחמיםגדולים (hubs) של טעינה מהירה ואולטרה מהירה.EV-EDGEמספקת עמדות טעינה איכותיות ופתרונות ניהול טעינה ממותגים אירופאיים מובילים בשירות איכותי עם זמינות העמדות הגבוהה בארץ.

בטויוטה התייחסו גם לאירועים האחרונים וציינו כי במהלך החל מיום ראשון ה- 8.10 רובן המכריע של הסוכנויות המורשות של טויוטה ברחבי הארץ היו פתוחות לפעילות באופן רציף, תוך תשומת לב מיוחדת למסירות ללקוחות ובביצוע טיפולים ותיקונים נדרשים. זאת במקביל, לטיפול באופן אינטנסיבי בפניות וצרכים רבים של כוחות ביטחון והצלה וארגונים חיוניים המחזיקים באלפי רכבי טויוטה לפעילותם, לרבות משטרת ישראל ומשמר הגבול, מנהל הרכב הממשלתי, חברת חשמל ועוד. מעבר לתרומות של מליוני שקלים, הקימה חמ"ל שנתן מענה לבקשות שינוע עם רכבי הטויוטה, השאילה רכבים לקהילות מפונים ומקיימת טיולי שטח בשיתוף מועדון "שבילים" לתושבים מפונים בהם לוקחים חלק חברי מועדון לקוחות הלנדקרוזר.

קבוצת יוניון שולחת את תנחומיה הכנים לכל משפחות הנרצחים והנופלים, מאחלת החלמה מהירה ושלמה בגוף ובנפש לפצועים ומחבקת את משפחות החטופים. מי ייתן וישובו כולם הביתה במהרה.


About Drive Time

מגזין Drive Time מגיש תכנים מעניינים בתחום הרכב והספורט המוטורי. האתר מגיש מבט מקצועי על כלי ותוכן מענין על רכבי כביש, רכבי שטח וספורט מוטורי.

Check Also

ZEEKR – ההשקה בישראל

Tweet ZEEKR הינו מותג רכב טכנולוגי חדשני הנמצא בבעלות קבוצת GEELY – אחת מיצרניות הרכב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page