All NEW KONA – השקה בישראל


כלמוביל, יבואנית יונדאי בישראל, משיקה את הדור החדש של ה-SUV, ה-All NEW KONA שתושק בכל סוגי ההנעה (היברידי, בנזין וחשמלי בהמשך) בשלל גרסאות, מנועים, אבזור ותצורות על מנת להתאים למגוון קהלים רחב ושימוש ליומיום ולפנאי לעיר ומחוצה לה.

הדור החדש משקף את אסטרטגיית החשמול של יונדאי ותוכנן ועוצב מלכתחילה כרכב חשמלי על בסיס פלטפורמה מודולרית מתקדמת אשר מאפשרת להחיל את היתרונות של פלטפורמה מסוג זה גם לגרסאות הבנזין וההיברידי. כך הצליחה יונדאי לעצב SUV גדול משמעותית מהדור הקודם עם חלל פנים גדול ופרופורציות ייחודיות שמתאימות למשפחות ולמגוון קהלים וצרכים.
עד היום נמכרו כ- 18,000 רכבי KONA בישראל.

יונדאי KONA החדשה מתהדרת בעיצוב חדשני, עתידני ושובה לב, הממזג ללא מאמץ אסתטיקה מודרנית עם פונקציונליות דינמית. עם הצללית הנועזת והבטוחה שלה, ה-KONA החדשה מאופיינת בקווים מפוסלים וקווי מתאר המבטאים ויוצרים תחושת תנועה. החזית כוללת את הגריל המדורג הייחודי של יונדאי, לצד פנסי LED אלגנטיים המשדרים תחושת תחכום ומספקים ראות משופרת. השילוב של אלמנטים בולטים ומעודנים, כמו קשתות גלגלים בולטות וקווי מתאר מלוטשים, תורמים לשפה עיצובית כוללת הפונה לקהלים מגוונים. העיצוב החדש של יונדאי KONA מבטיח איזון הרמוני בין עיצוב שלא ניתן להתעלם ממנו ושימושיות גבוהה, מה שהופך אותו לבחירה בולטת בסגמנט ה-SUV.

קרדיט תמונות – ליצרן

All NEW KONA: גדולה יותר ובעיצוב חדשני

ה-KONA החדשה הינה SUV מוקפד בעל עיצוב מסובב ראשים, ויחד עם זאת בעלת נתונים אווירודינמיים מצוינים המאפשרים מקדם גרר נמוך במיוחד של cd0.27 בלבד.

עיצוב פנים מרווח ורב-תכליתי אשר מתאים למשפחות ולמגוון רחב של קהלים
בהתבסס על הממדים המוגדלים של הדגם, יונדאי הצליחה לעצב "מרחב מחיה" פנימי מרשים אשר יתאים למגוון רחב של סגנונות חיים. השורה הקדמית ממוקדת בנהג ומודגשת על ידי קונסולה צפה אופקית עם צגים פנורמיים כפולים בגודל 12.3 אינץ' בהשראת דגמי Ioniq 5 ו-Ioniq 6 המדגישים את האלמנטים הטכנולוגיים של KONA. כחלק מהעיצוב החדש של ה-KONA, בורר ההילוכים הועבר מהקונסולה המרכזית אל מאחורי גלגל ההגה, מה שמאפשר אחסון נוסף באזור הקונסולה המרכזית.
.
העיצוב מדגיש את החלק הפנימי הגדול והמרווח יותר של ה-KONA, ומספק מרחב רב תכליתי נוח ומרווח לנהג וגם לנוסעים היושבים מאחור. הקונה החדשה מציעה את מרווח הרגלים והראש הגדולים ביותר בסגמנט לשורת המושבים השנייה.

קרדיט תמונות – ליצרן

שלל גרסאות
ה-All NEW KONA כוללת שתי גרסאות הנעה, היברידית עם 5 גרסאות אבזור וטורבו בנזין בשני מנועים ועם 5 גרסאות אבזור.
.
במקביל יושקו גם גרסאות ה-N LINE בשתי גרסאות ההנעה בנזין והיברידי בעיצוב ייחודי הקיים רק בדגם זה.
.
ה-N LINE הינו תת מותג חדש בישראל ברמת גימור גבוהה אשר גם תתרחב בהמשך לדגמים נוספים עם מגוון רחב של מאפיינים עיצוביים בהשראת עולם הספורט המוטורי.

ממדים: פרופורציות ייחודיות וממדים מוגדלים
ממדי הפנים ומרחב המחיה צמחו אך בזכות תכנון מוקפד שמרו על ממדים חיצוניים מותאמים לקטגוריית ה- SUV הקומפקטי. בסיס הגלגלים של ה-KONA החדשה עומד על 2660 מ"מ, (6 ס"מ ארוך יותר מהדגם היוצא), האורך עומד על 4,350 מ"מ (14.5 ס"מ ארוך יותר מהדגם היוצא),הרוחב עומד על 1,825 מ"מ, (2.5 ס"מ רחב יותר מהדגם היוצא) והגובה עומד על 1,580-1,570 מ"מ (3 ס"מ גבוה יותר מהדגם היוצא).
.
בגרסת ה- N LINE האורך עומד על 4,385 מ"מ (18 ס"מ ארוך יותר מהדגם היוצא) והגובה 1,580 מ"מ.

מנועים:
ל-KONA החדשה מנוע טורבו בנזין 1.0 ליטר T-GDI 7DCT המייצר 120 כ"ס ומומנט של עד 20.4 קג"מ ומנוע טורבו בנזין 1.6 ליטר T-GDI 7DCT המייצר 198 כ"ס ומומנט של עד 27 קג"מ.
.
לגרסה ההיברידית מנוע DCT6 GDI 1.6 ליטר עם הזרקה ישירה מכויל עם תפוקה משולבת של 139 כ"ס. (מנוע חשמלי בהספק 32KW) לתאוצה מרשימה ויעילות גבוהה.

שפע אבזור ונוחות:
בכל הגרסאות שלה, ה-KONA החדשה משופעת בטכנולוגיות העדכניות ביותר, בנוחות, אבזור ומערכות בטיחות מתקדמות גם הם בהשראת דגמי Ioniq החשמליים. כל כפתורי השליטה ממוקמים סביב גלגל ההגה ומרכז הקונסולה, ומאפשרים מראה נקי נוחות תפעולה אופטימלית ומקומות אחסון רבים.
.
האופי הספורטיבי של ה-KONA החדשה, בא לידי ביטוי בחיפוי קשת גלגלים עם מנורות קדמיות ואחוריות משולבות, דלתות צד עם פרופורציות דינמיות ופס כרום יוקרתי העובר מקו החגורה לספוילר האחורי, חישוקי סגסוגת מעוצבים ועוד. המושבים הקדמיים דקים יותר ב- 30% ועוזרים להגדיל את המרווח בחלל הנוסעים.כמו כן המושבים החדשים עברו אופטימיזציה לפיזור לחץ הגוף בכדי לסייע בהפחתת עייפות לאחר נהיגה ממושכת. בשורה השנייה המושבים נטולי קימורים על מנת לספק מקסימום מרווח ונוחות. מושבי השורה השנייה ניתנים לקיפול מלא ומספקים נפח מטען של עד 1300 ליטר עם נוחות טעינה משופרת.

קרדיט תמונות – ליצרן

יישומים טכנולוגיים חדשים:
ל-KONA החדשה שני מסכים מחוברים בגודל 12.3 אינץ' כל אחד אשר תומכים לראשונה במערכת ההפעלה החדשה והמתקדמת של היצרן ובשפה העברית כסטנדרט. וכמו כן יציאות טעינת סלולרC-USB רבות וכניסה להילוך P אוטומטי כאשר הדלת נפתחת.בנוסף, לראשונה בדגמי יונדאי, טכנולוגיה מעולמות מותגי הפרימיום והיישר מג'נסיס שולבה מצלמה ICC – IN CABIN CAMERA סורקת עיניים ופנים לניטור עייפות והיסח דעת. מערכת ה-ICC משתמשת במצלמה בתא הנוסעים כדי לנתח את פניו של הנהג, ובמקרה של נמנום או חוסר זהירות, להתריע במידת הצורך.

אבזור הבטיחות:
KONA החדשה בגרסת הטורבו בנזין וההייבריד כוללות 7 כריות אוויר ומערכות סיוע מתקדמות לנהג (ADAS). גרסת הבנזין כוללת LKA – מערכת אקטיבית הכוללת תיקון הגה לסיוע בשמירה על נתיב הנסיעה, LFA – מערכת סיוע אקטיבית לשמירה על מרכז נתיב הנסיעה, FCA-JT – בלימה אוטונומית במצבי חירום הכוללת זיהוי כלי רכב, הולכי רגל, ד-גלגלי ותנועה חוצה בצומת,DAW – מערכת התרעה על עייפות נהג אשר משלבת לראשונה גם מצלמה לזיהוי מבט הנהג, ISLA – מגביל מהירות חכם עם זיהוי תמרורים, SCC – בקרת שיוט חכמה הכוללת מנגנון זחילה בפקקים, LVDA- התרעה על התחלת הנסיעה של הרכב מלפנים, ROA- חיווי תזכורת למניעת שכחת נוסע במושב האחורי, HBA – מערכת למעבר אוטומטי בין אור גבוה לאורות דרך.
גרסאות ה-Supreme, Prestige ו-N LINE כוללות גם BCA – מערכת אקטיבית לזיהוי ומניעת התנגשות בכלי רכב ב"שטח מת", RCCA- מערכת אקטיבית למניעת פגיעה ברכב חוצה בעת נסיעה לאחור, מערכת "יציאה בטוחה" המתריעה על תנועה מסכנת בעת פתיחת דלתות המושב האחורי.

אבזור גרסאות הבנזין:
רמת הגימור Premium (מנוע 1 ליטר)
.
מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך מגע 12.3 אינץ' ותאימות לממשקי Apple CarPlay ו-Android Auto אלחוטית, דיבורית BT, מצלמה אחורית, לוח מחוונים צבעוני דיגיטלי מלא SVC בגודל 12.3 אינץ', שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה, מפתח חכם – כניסה והתנעה ללא מפתח, בלם יד חשמלי +AUTOHOLD , מנופי העברת הילוכים מגלגל ההגה, SBW- בורר הילוכים על מוט הגה, DRIVE MODE בורר מצבי נהיגה בכביש, תאורת יום LED-DRL, תאורת LED פנימית, מראות חשמליות, פנסי איתות במראות, מראה פנימית מתכהה נגד סנוור, מערכת בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת, פתחי מיזוג אוויר למושב האחורי, הגה עור מתכוונן לגובה ולעומק, מושב נוסע עם אפשרות לכוונון גובה, שני שקעי טעינה קדמייים ושניים אחוריים USB-C, חיישן אורות, חיישן גשם, חיישני נסיעה קדמיים ואחוריים, פסי אורך לגגון.

גרסת Prime (מנוע 1.6 ליטר) מוסיפה חישוקי סגסוגת בקוטר 18".
.
גרסת +Prime כולל גם צביעה דו גונית.
.
גרסת Prestige מעבר לתוספת במערכות הבטיחות כוללת גם טעינה אלחוטית לנייד ותאורת אווירה לפנים הרכב ב-64 גוונים משתנים.
.
גרסת Supreme כוללת צביעה דו גונית, מושב נהג ונוסע עם אפשרות לכוונון חשמלי ותא מטען עם פתיחה חכמה. הפתיחה החכמה של הדלת האחורית החשמלית הניתנת להתאמה אישית היא אבזור נוחות נוסף. ניתן לבחור את גובה הפתיחה והמהירות של דלת תא המטען במסך התצוגה וכן על ידי לחיצה על לחצן הסגירה למשך שלוש שניות בגובה המועדף של דלת תא המטען.
.
גרסת ה-N LINE כוללת בנוסף גם גג שמש פנורמי נפתח, מושב נוחות בשורה הראשונה (Relaxation Comfort Seat) המאפשר להשען אחורה בזוויות אופטימלית ומותאמת לפיזור לחץ כדי לעזור להקל על עייפות לאחר נהיגה, ריפודי עור משולב אלקנטרה, מושב נהג עם אפשרות לכוונון חשמלי + זכרונות, חימום מושבים קדמיים וקשתות בתי גלגלים בצבע הרכב.

אבזור גרסאות ההיברידי:
גרסת Premium: מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך מגע 12.3 אינץ' ותאימות לממשקי Apple CarPlay ו-Android Auto, דיבורית BT, לוח מחוונים צבעוני דיגיטלי מלא SVC בגודל 12.3 אינץ', שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה, מפתח חכם המאפשר כניסה והתנעה ללא מפתח, בלם יד חשמלי +AUTOHOLD , מנופי העברת הילוכים מגלגל ההגה, SBW- בורר הילוכים על מוט הגה, DRIVE MODE בורר מצבי נהיגה בכביש, תאורת לד LED קדמית, תאורת יום LED-DRL, תאורת LED פנימית, מראות חשמליות, פנסי איתות במראות, מראה פנימית מתכהה נגד סנוור, מערכת בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת, פתחי מיזוג אוויר למושב האחורי, הגה עור מתכוונן לגובה ולעומק, מושב נוסע עם אפשרות לכוונון גובה, שני שקעי טעינה קדמייים ושניים אחוריים USB-C, חיישן אורות, חיישן גשם, חיישני נסיעה קדמיים ואחוריים, פסי אורך לגגון.
.
גרסת Premium +: כוללת גם צביעה דו גונית.
.
גרסת Prestige מעבר לתוספת במערכות הבטיחות כוללת גם טעינה אלחוטית לנייד ותאורת אווירה לפנים הרכב ב-64 גוונים משתנים.
.
גרסת Open sky כוללת גם גג שמש פנוראמי נפתח.
.
גרסת Supreme כוללת גם צביעה דו גונית, מושב נהג ונוסע עם אפשרות לכוונון חשמלי ותא מטען עם פתיחה חכמה. ניתן לבחור את גובה הפתיחה והמהירות של דלת תא המטען במסך התצוגה וכן על ידי לחיצה על לחצן הסגירה למשך שלוש שניות בגובה המועדף של דלת תא המטען.
.
גרסת ה-N LINE כוללת בנוסף גם גג שמש פנורמי נפתח, מושב נוחות בשורה הראשונה (Relaxation Comfort Seat) המאפשר להשען אחורה בזוויות אופטימלית ומותאמת לפיזור לחץ כדי לעזור להקל על עייפות לאחר נהיגה. ריפודי עור משולב אלקנטרה, מושב נהג עם אפשרות לכוונון חשמלי + זכרונות, חימום מושבים קדמיים וקשתות גלגלים בצבע הרכב..
.
*כל המפרטים והאבזור נתונים לשינוי

מחירים
הקונה החדשה תוצע בגרסת הטורבו בנזין במחיר החל מ- 144,900 ₪.
הגרסה היברידית תשווק במחיר החל מ- 161,900 ₪.


About Drive Time

מגזין Drive Time מגיש תכנים מעניינים בתחום הרכב והספורט המוטורי. האתר מגיש מבט מקצועי על כלי ותוכן מענין על רכבי כביש, רכבי שטח וספורט מוטורי.

Check Also

מרצדס AMG SL 55 – החלום ושברו

Tweet "עד הצהריים של יום ראשון" כך הורו לי להתייצב במשרדי מרצדס – כלמוביל, בהרצליה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page