פיג'ו 204 – טאצ' צרפתי


הקטנה האדומה הזו, לא מתביישת לשייט בנינוחות ובשקט יחסי, כאילו הייתה זו מכונית גדולה ויקרה. אמנם, תאוצה חזקה אין כאן, אבל הנהיגה קלילה, הנוחות מרשימה ומרווח הפנים, במיוחד מלפנים – מעורר הערצה.

החלפת ההילוכים שנעשית בעזרת ידית ארוכה שמאחרי ההגה, לא זרה למי שנהג בדגמי פיג'ו 403, 404 או 504, האחיות הגדולות. מאוד נוח וטבעי, ואפילו מדויק. תוסיפו לזה את ההגה הקליל יחסית ודי מדויק וקיבלתם מכונית נוסעים קטנה שכייף לנהוג בה. זו לא 205 GTI, אבל עושה חשק לקחת את האדומה הזו גם לכבישים פחות ישרים. ההתנהגות בטוחה, זורמת, מאוזנת. אין כאן זווית גלגול גוף מוקצנת כמו בצרפתיות מוגזמות, אהבתי.

זו ה-204, מכונית נוסעים קטנה שהושקה בצרפת בשנת 1965 והתקבלה באהדה רבה. המכונית שיוצרה עד שנת 1977 וממנה הורכבו 1.6 מיליון מכוניות, היוותה את הבסיס המכאני לדגמי 304 ו-305 בהמשך. מנוע בנפח 1130 סמ"ק 55 כוחות סוס (ובהמשך 59) סיפק ביצועים סבירים. המנוע שהוצב לרוחב ותיבת ההילוכים שמתחתיו, השתמשו באגן שמן משותף כדוגמת המיני האנגלית. בלמי דיסק קדמיים היוו גם הם חידוש בפיג'ו.

על העיצוב חתומה סדנת העיצוב האיטלקית של פינינפארינה, ואם נסטה לרגע לנימה אישית, אומר כי החזית החביבה והחייכנית של ה-204 עם הפנסים העגולים, מקנים לה, לטעמי, חן רב. החלק האחורי עדין ונאה והפרופיל בעל פרופורציות טובות.

המכונית של אלי לא מושלמת. היא תשמח לשיפוץ קוסמטי חיצוני וגם חלק מהפנים מייחל ליד מקצועית ומוכשרת ויישור קו. אלי טוען שיש לו בטחון לנהוג איתה גם לאילת. וזה מרגיש כך.
המצב המכאני של האדומה מרגיש טוב. הניהוג מדויק, החופשים מינימליים. איזה כייף לנהוג מכונית בת 50 שמרגישה כך.

אלי כהן

את אהבתי לרכבים עתיקים אני זוכר עוד מגיל צעיר, ותמיד חלמתי להחזיק אחד משלי.
לפני 3 שנים, בסיום התואר הראשון, החלטתי לפנות זמן ותקציב עבור התחביב, ולהתחיל בפרויקט הראשון שלי בתחום.
דרך אדם קרוב הגעתי אל ה204, שלימים קיבלה מאשתי את השם ג'יזל, היא עמדה מכוסה בהאנגר באיזור השרון, על יד תריסר רכבי אספנות נוספים, וחיפשה מי שיוריד ממנה מהאבק ויפיח בה חיים שוב.
לאחר כשנה בה חבילות עשו את דרכן מצרפת אליי, הצרפתיה הניעה נסעה לראשונה. עברה עוד שנה נוספת והיא גם עברה טסט וחזרה לנסוע בכבישי הארץ, לראשונה מזה 8 שנים.
בהמשך ג'יזל גם קושטה בטוב טעם והסיעה אותנו אל חתונתנו.
כיום עולה מחדש הרעב לפרויקט נוסף, ועל כן צריך לפנות מקום בחניה וגם בלב, עם כל הכאב שמתלווה לכך.

ה-204 הזו למכירה,
אם אתם באמת מעוניינים ברכב אספנות נדיר כאן בארץ, זו הזדמנות לשים יד על אחת שנוסעת, ונוסעת היטב!
אלי ישמח לענות לכם – 054-4638464


About אייזיק דוידוביץ

עורך האתר. חי, אוהב ונושם את תחום הנהיגה והרכב. מדריך ותיק לנהיגה מתקדמת ועיתונאי בעל ניסיון בכתיבה למדורי הרכב בכלי התקשורת המובילים. ניתן ליצור קשר במייל iseack@drivetime.co.il

Check Also

PLR

סיטרואן PLR – מפלצת מן העבר

Tweet ישנן לא מעט סיבות שנחשבות כ"פחות הגיוניות" ומקובלות לכך שמותגי מכוניות ודגמיהן נולדים. את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page