Home / חדשות / יונדאי i10 החדשה – השקה בישראל

יונדאי i10 החדשה – השקה בישראל


כלמוביל משיקה את היונדאי i10 החדשה, אשר מאז השקת הדור הראשון בשנת 2008  מכרה כ-54,000 רכבים. ה-i10 החדשה תנסה להמשיך לשמור על מקומה הגבוה בטבלת מכירות הקטגוריה, לצד הקיה פיקנטו.

בעזרת עיצוב פנים צעיר ומאוזן בין משטחים רכים לקווים חדים ושיפור פרופורציות בהשוואה לדגם המוחלף שומרת עדיין המיני החדשה של יונדאי על קוים דומים לדגם היוצא . הגג הונמך ב-2 ס"מ בעוד רוחבה של ה-i10 צמח ב-2 ס"מ ומרחק הסרנים צמח ב-4 ס"מ. התוצאה -שיפור במרווח תא הנוסעים מאחור עם תוספת של 4.5 ס"מ במרווח הרגליים האחורי. בנוסף, מקדם הגרר ירד ל-0.31.

הקונסולה המרכזית כוללת מסך בגודל 8 אינץ' המשתלב עם לוח המחוונים. הדיפון הפנימי מציג תבנית מיוחדת בדמות 'חלת דבש' תלת מימדית וניתן לציין גם את אלמנט הרוחב הנוסף שנוצר על ידי פתחי האוורור העגולים הצמודים למפתח הדלתות. בנוסף, שולבו תאי אחסון רבים בתא הכפפות ובדלתות הנוסעים במושבים הקדמיים.

מנוע
ל-i10 מנוע חדש בטכנולוגיית DCCVT בנפח 1.2 ליטר עם 84 כ"ס ו-12 קג"מ ב-4200 סל"ד, תיבת הילוכים אלקטרונית (רובוטי חד-מצמדי) בעלת 5 מהירויות ומהירות מקסימלית של 171 קמ"ש.

בטיחות
ה-i10 החדשה קיבלה את כל מערכות הבטיחות האפשריות בדגם, כולל FCA – בלימה אוטונומית בשעת חירום. המערכת מזהה רכב שנעצר או מאט והולכי רגל בנתיב המכונית ומסייעת במניעת תאונות. בתחילה המערכת מזהירה את הנהג על התנגשות אפשרית (FCW) ולאחר מכן בולמת אוטונומית.

לראשונה בקטגוריה – תיקון הגה בעת סטיה מנתיב
LKAS – מערכת זו משתמשת במצלמה הקדמית לזיהוי סימני הכביש ומסייעת במניעת סטייה מקרית מהנתיב על ידי תיקון, היגוי והזזה אוטונומית של הגה הרכב והחזרת הרכב חזרה לנתיבו.
LDWS – לפני שהמכונית נעה מעבר לקווים מושמעת אזהרת מעבר נתיב. המערכת מזהירה את הנהג בצורה קולית וויזואלית לפני תיקון הגה אקטיבי  בכדי להוביל את הנהג בחזרה למצב בטוח.
HBA – מערכת המסייעת לזהות כלי רכב מתקרבים בלילה ויודעת באופן אוטומטי להחליף בין האורות הגבוהים לרגילים דבר אשר מפחית את הלחץ בזמן הנהיגה ומאפשר לנהג להתרכז בנהיגה.
DAW – מערכת המתריעה על עירנות הנהג ומפקחת על דפוסי הנהיגה כדי לגלות אם דעתו מוסחת או שהוא נרדם ולמנוע תאונות פוטנציאליות. לאחר הגילוי המערכת מתריעה לנהג עם צליל והודעה בלוח המחוונים.
LVDA – התראה על התחלת נסיעה של הרכב מלפנים.
בנוסף ב- i10 שולבו TCS, מערכת בקרת משיכה, HAC, מערכת סיוע בעליה, VSM, ניהול יציבות הרכב.

אבזור
האבזור ב- i10 כולל בדגם ה-Inspire מערכת מולטימדיה מקורית מתקדמת בגודל של 8 אינץ' עם אפשרות חיבור ל- Apple Carplay ול- Android Auto, 6 כריות אוויר, מערכת TPMS, שליטה על ההגה מגלגל ההגה, 4 חלונות חשמל, חלונות כהים מאחור, נעילה מרכזית, אימובילייזר מקורי, גלגל הגה וידית הילוכים מעור, מפתח שלט מתקדם, מראות צד חשמליות עם הפשרת אדים ומנגנון כיבוי אורות אוטומטי.
בנוסף, תשווק ה- i10 בגרסה ידנית בשם Intense ברמת אבזור זהה לדגם ה- Inspire (מלבד חלונות כהים בחלק האחורי וללא האלמנט העיצובי בלוח המחוונים).
דגם ה-Prime כולל גם חישוקי סגסוגת 15 אינץ'.
דגם ה-Supreme כולל גם תאורת יום LED, גוון שחור או אדום בגג הרכב לבחירה, בקרת אקלים דיגיטלית, תאורת עזר בפניה, תאורה קדמית B-Function, תאורת ערפל קדמית, איתות על מראות הצד וחישוקי סגסוגת 16 אינץ'.
לרכב צבעי הבסיס החיצוניים האפשריים וניתן להתאים גם גג בצבע שחור או אדום למראה צעיר.

ליסינג פרטי מבית כלמוביל
עם השקת ה- i10 החדשה כלמוביל תציע מסלול ליסינג פרטי מבית היבואן עם מקדמה של 7,500 ₪ ותשלום חודשי של החל מ- 969 ₪ ל- 36 חודשים. המסלול יכלול הטבה של 3 טיפולים ראשונים ללא עלות והרכב ירשם בבעלות פרטית.

מחירים


About Drive Time

מגזין Drive Time מגיש תכנים מעניינים בתחום הרכב והספורט המוטורי. האתר מגיש מבט מקצועי על כלי ותוכן מענין על רכבי כביש, רכבי שטח וספורט מוטורי.

Check Also

מיצובישי Space Star – הדור החדש בישראל

Tweet כלמוביל, יבואנית מיצובישי משיקה את הדור החדש של ה-Space Star. מאז השקת הסדרה לפני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סגור
סגור
Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page