Home / חדשות / פורד סידרה F-דגם חדש בארץ

פורד סידרה F-דגם חדש בארץ


מתקפת הדגמים של  Ford בישראל ממשיכה. הפעם עם צמד גרסאות לטנדרים הגדולים F-250 ו–350. מענה לשברולט סילברדו וראם שהתחדשו לאחרונה גם הם.

מספר עובדות על סדרת F של פורד:

 • ה- Ford F-Series  – הפיק אפים הנמכרים ביותר בארה"ב.
 • שתי גרסאות: F-250 כלי עבודה רב שימושי ורב יכולת המעניק חווית נהיגה ונסיעה נוחה ומפנקת; F-350 כלי עבודה 100% ממוקד מטרה ומשימות Heavy Duty 
 • יכולת העמסה וגרירה: עד 1.6 טונות העמסה וגרירה של 3,500 ק"ג (F-350) 
 • סייען חדשני לנסיעה לאחור Pro Trailer Backup Assist – קיים רק בפורד והופך כל נסיעה לאחור עם נגרר למשחק וידאו 
 • עוצמה : 475 כוחות סוס ו-145 קג"מ ממנוע V8 טורבו-דיזל Power Stroke בנפח 7 ל' 
 • תיבת הילוכים אוטומטית-פלנטארית ייחודית TorqShift עם 10 הילוכים מתוצרת פורד. בעלת מצבי נסיעה שונים לביצוע אולטימטיבי בכל דרך וכן יכולת העברה ידנית 
 • מרכב אלומיניום מלא המפחית את המשקל העצמי ומוסיף ליכולת העבודה 
 • דור חדש של מערכות סיוע לנהג Ford Co-Pilot 360+ . מערך בטיחות אקטיבית. בלימת חירום אוטונומית, ניטור שטחים מתים, בקרת שיוט אדפטיבית, מצלמות 360 מעלות ועוד. 
 • סרנים קשיחים, תיבת העברה עם מצב LOW, נעילת דיפרנציאל אחורית והנעה כפולה – כל מה שצריך כדי להביא מטען כבד של טונה או יותר, לכל מקום בשטח 
 • רמת גימור גבוהה הכוללת: גג שמש פנוראמי נפתח, מערכת שמע B&O, שמשות פרטיות כהות, ריפודי עור, מושבים קדמיים מחוממים ומאווררים (ברמת LARIAT) ועוד… 
 • קישוריות – מסך מגע בגודל של 8.0 אינץ' ממשק SYNC3 מתקדם של פורד עם הפעלה קולית וקישוריות ל-קארפליי, אנדרואיד אוטו ואפליקציות נוספות 
 • פיק אפ Ford F-Series החל מ-246,000 שקלים. (לפני מע"מ) 
 • סדרת ה- F תוצג בשבוע השקה מיוחד בתאריכים 24-19 ביולי במטה חברת "דלק מוטורס" בא.ת. ניר צבי. בעקבות מגבלות וירוס הקורונה האירוע יתקיים במתווה של פגישות אישיות המתואמות מראש בלבד. ניתן לתאם פגישה אישית כאן >>

שחר שמש, מנכ"ל דלק מוטורס: "לאחר ההשקות המוצלחות של דגמי הפוקוס והאקספלורר, אנו ממשיכים ללחוץ חזק את מתקפת הדגמים החדשים של FORD  בישראל עם כלי עבודה שלא מתפשר על שום דבר. דגמי ה-F-Series הם סוסי עבודה הרתומים לכרכרות מפנקות ומפוארות, ולא לחינם הם מהמכוניות הנמכרות בעולם."

הפיקאפ הנפוץ בארה"ב

Ford F-Series נולדה בימים שאחרי מלחמת העולם השנייה. בתקופה בה ארצות הברית השתקמה מהנטל האדיר של המאמץ התעשייתי במלחמת העולם – הפיק אפ של פורד היה ועודנו כלי מרכזי בידיים של יזמים, חקלאים ותעשיינים רבים שהובילו צמיחה מהירה מאי פעם. במרוצת השנים היו לא פחות מ-13 דורות עם שיפור מתמיד ביכולת העבודה אבל גם באבזור נוחות, שילוב טכנולוגיות חדשות ושימוש בחומרים מתקדמים וקלים ליצור. כל פיק אפ מסדרה F החדשה הוא עתה בעל יכולת רבה יותר מאי פעם, נוח יותר מתמיד, טכנולוגי ומרווח ממה שהיה בכל השושלת המפוארת של הדגם האייקוני הזה. עם קצב מכירות של כמיליון Ford F-Series מדי שנה ב-20 השנים האחרונות, אין פלא שמדובר באחד הדגמים המובילים של FORD הזמין גם ללקוחות בישראל.

כוח להזיז הרים

מנוע V8 טורבו-דיזל PowerStroke בנפח 6.7 ל' מפיק 475 כ"ס ב-2,600 סל"ד ונתון מומנט עוקר הרים של 145 קג"מ ב-1,600 סל"ד. הרבה כוח מגיע בזכות הזרקת דלק בלחץ גבוה ממסילה משותפת, מגדש טורבו מתקדם עם גיאומטריה משתנה ו-4 שסתומים לצילינדר – מה שמבטיח שהמנוע הגדול ייקח נשימות עמוקות בכל מחזור פעולה. מעגלי קירור כפולים למנוע ולאביזרי המשנה מבטיחים פעולה מושלמת בכל תנאי מזג האוויר.

תיבת הילוכים אוטומטית פלנטארית כל חדשה Torqshift בעלת 10 הילוכים, מנצלת באופן אופטימאלי את הכוח הרב שמגיע מהמנוע ומחליפה את תיבת ששת ההילוכים בדגם הקודם. התיבה החדשה יוצרה במיוחד כדי להתאים לעקומת הכוח הרחבה של המנוע וחזקה מספיק בכדי לכבוש כל מתלול עם כל משקל שיהיה על הרכב.  עם יכולת Select Shift הנהג יכול לבחור בעצמו באיזה מעשרת ההילוכים הוא מעדיף להשתמש.

הרבה מהעבודה של  Ford F-Series היא בשטח. כדי לאפשר יכולת אמיתית לעבוד באתרי בניה, מכרות וחקלאות צריך את המבנה החזק ביותר. זה מתחיל עם סרן חי בחזית הנתמך על ידי מוטות רדיוס וקפיצי סליל, ממשיך עם סרן חי מאחור שמקבל כסטנדרט נעילת דיפרנציאל חשמלית. קפיצי עלים במתלה האחורי מבטיחים את יכולת נשיאת המטען המרשימה של  Ford  F-Series גם בשטח. ההנעה כפולה עם תיבת העברה המאפשרת לנהג לבחור בין הנעה אחורית, הנעה כפולה והנעה כפולה ב-LOW למשימות הקשוחות ביותר.

מאז ומעולם היה לדגם ה-Ford F-Series  מנעד יכולות נרחב ביותר, אבל הזמנים משתנים והיום נדרש יותר. ו-FORD נותנת: בורר מצבי נהיגה מאפשר לבחור בין כ- 4 מפות ניהול לנהיגה: רגיל, גרירה/מטען כבד, אקו לחסכון בדלק וחול עמוק. נעילת דיפרנציאל אחורי מקורית היא נכס אמיתי כל אימת שה- Ford F-Seriesיעבוד בקרקע רכה מאוד או שצריך להתמודד עם מעברים מסולעים. מכפיל כוח של ממש.  יכולת השטח מגיעה גם בזכות בחירה חכמה של חישוקי סגסוגת 18 אינץ' המאפשרים שימוש בצמיגים 275/75R18 שהם לא רק בעלי חתך גבוה – אלא גם הרבה יותר נכונים – מסיבות רבות – לעבודה הקשוחה ביותר.

בשתי הגרסאות של Ford F-Series בישראל מידות ארגז המטען דומות. ובשני המקרים מדובר בארגז שהוא לא רק ענק אלא גם יכול לשאת משקל עצום. עם אורך של מעל ל-2.0 מטרים, רוחב פנימי של 1.7מ', רוחב בין בתי גלגלים של 1.28מ' ועומק של 0.53 מ' מדובר בארגז שימושי מאוד. הוא יאכלס משטח (פלאטה) סטנדרטי, ומשקלים דמיוניים: 1.31 טונות לגרסת F-250 ו-1.63 טונות לגרסת F-350. טבעות קשירה ונקודות T נוספות מאפשרות אבטחה קלה של כל מטען ממקשת אבטיחים ועד אופנוע מוטוקרוס.

בטיחות

מערך בטיחות אקטיבי שלם Co-Pilot 360 Ford כולל:

 • התראת התנגשות חזיתית עם יכולת בלימת חירום אוטונומית כוללת זיהוי הולכי רגל
 • התראה מפני סטייה מנתיב
 • ניטור שטחים מתים BLIS
 • התראה על תנועה חוצה מאחור
 • החלפת אורות אוטומטית
 • סיוע לזינוק בעליה

זאת בנוסף למצלמת נסיעה לאחור, 6 כריות אוויר וגם מערכת MyKey המאפשרת הגדרת הגבלות בטיחות הנשמרות בזיכרון של המפתח הייחודי כמו הגבלת מהירות ועוצמת שמע מרבית. עוד ברשימה: ניטור בזמן אמת של לחץ האוויר בצמיגים, מערכת SOS אשר משחררת את נעילת הדלתות ומפעילה איתות חירום לאחר פתיחת כריות אוויר ועוד.

גרסת LARIAT הבכירה מקבלת גם סייען לנסיעה לאחור עם נגרר. Ford Pro Backup Assist שבעזרתו הנהג מכוון את הנגרר לכיוון שאליו הוא רוצה לנסוע וה- Ford F-Series דואגת לבצע את פקודות ההיגוי הנכונות כדי לתמרן לאחור בבטיחות ובדיוק מרבי.

מושבים ונוחות

זו עובדה ידועה ש- Ford F-Series היא סדרה של פיק אפים המשמשים גם את המשפחה. וככאלה הם נותנים את המקסימום במונחים של נוחות ואבזור – ובינינו זה נחמד גם כשנוסעים ריקים בפיק אפ הגדול.

בקוקפיט המרווח מאד ניצב צג מגע מרכזי גדול במידה של 8.0 אינץ' הנותן תמונה בהירה למערך מצלמות היקפי 360 מעלות ומצלמת חניה עם קווי הנחיה אקטיביים. משטח טעינה אלחוטי (פעיל רק עם מכשירים תואמים) משחרר את הקוקפיט מחיווט מסורבל, חלון שמש פנוראמי נפתח מכסה את מרבית שטח התקרה. חלונות אחוריים כהים משמרים את הטמפ' בקבינה גם בימי הקיץ החמים ביותר. בקרת אקלים מפוצלת דורשת רק את הצבת הטמפ' הנוחה לנהג ומשם היא כבר תדאג לטפל בצינון היעיל של חלל הפנים.

מושבים מרופדי עור הם מקום נעים לשהות בוא בעיקר כשהם מחוממים בחורף ומאווררים בקיץ. גרסת XLT מוותרת על ריפודי העור לטובת ריפוד בד עמיד. עוד מצויד תא הנהג בשקעי כוח רבים – כולל שקע עזר 110V/400w שיכול להפעיל ציוד חשמלי חזק יותר. ישנם תאי אחסון רבים מתחת לשורת המושבים השנייה ועוד אחד בין המושבים הקדמיים ובדיפוני הדלתות.

לבעלי הטעם המעודן במוזיקה מצויד ה-F במערכת שמע סופר-יוקרתית B&O  מבית Harman Kardon.
9 רמקולים+סאב וופר יתנו צליל עמוק, צלול וצבעוני והכל בשליטה מפקדים בגלגל ההגה. עם ממשק ל-SYNC3 הנהג יוכל להשמיע את הפלייליסט המועדף עליו מכל אפליקציית מוזיקה שיש לו על הסמארטפון עם הממשקים המתבקשים לטלפון החכם: Apple CarPlay ו-Android Auto.

עובד חזק נראה טוב

חמישה גווני צבע חדשים זמינים ל- Ford F-Series  החדשה. חישוקי אלומיניום יצוק בקוטר 18 אינץ' מקוריים ועליהם צמיגים במידה 275/70R18. מראות צד כפולות עם מאותתים, פנסי ערפל קדמיים, מדרכי צד בגימור אלומיניום, מדרגה נוספת מאחור, דלת ארגז מטען חשמלית (LARIAT) ותאורת עבודה לארגז המטען, משלימים מראה תכליתי ואלגנטי המזוהה מיד כ- Ford F-Series. פורד שמרה על פגושי כרום לפנים ומאחור ועם הגריל המובהק של סדרה F. קשה לטעות בפיק אפ שהפך לאייקון.

גרסאות ומחירים

Ford F-Series משווק בישראל בשתי גרסאות ושתי רמות אבזור (המחירים אינם כוללים מע"מ) כאשר גרסאות ה-F-250 מיועדות ככלי עבודה רב שימושיים מפנקים לכל סוגי הלקוחות, וגרסאות ה-F-350 המצוידות במשקל כולל גבוה יותר ואביזרי Heavy Duty נוספים מיועדות לאילו עם הדרישות הטכניות הגבוהות ביותר מה-Pick-Up שלהם.

246,000 ₪F-250 Lariat Super Cab
270,000 ₪F-250 Lariat Crew Cab
255,000 ₪F-350 XLT
276,000 ₪F-350 Lariat

קרדיט צילומים: יצרן


About Drive Time

מגזין Drive Time מגיש תכנים מעניינים בתחום הרכב והספורט המוטורי. האתר מגיש מבט מקצועי על כלי ותוכן מענין על רכבי כביש, רכבי שטח וספורט מוטורי.

Check Also

BMW R 18 החדש

Tweet חטיבת BMW Motorrad של דלק מוטורס מודיעה על תחילת מכירה מוקדמת בישראל לאופנוע הקרוזר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page