Home / חדשות / BMW – סדרה 8 Gran-Coupe החדשה

BMW – סדרה 8 Gran-Coupe החדשה


דלק מוטורס משיקה בישראל את BMW סדרה 8 Gran-Coupe החדשה. למערך הדגמים של סדרה 8 החדשה של BMW נוספה מכונית ספורט בעלת ארבע דלתות. עם תפיסת המרכב הייחודית שלה, בתוספת טכנולוגיות הנעה ושלדה שתוכננו במיוחד כדי לייצר יכולת דינמית עילאית, ה-BMW סדרה 8 גראן קופה החדשה מגלמת סוג של כשרון ספורטיבי שהוא ייחודי בפלח השוק של רכבי היוקרה.

הגראן קופה, שמצטרפת ל-BMW סדרה 8 קופה ול-BMW סדרה 8 קבריו כדגם השלישי בסדרה 8, היא בעלת אופי שכולו שלה, המשלב ביצועים המעלים חיוך וסגנון המעוצב על ידי דינמיות ואלגנטיות עם מרחב משופר משמעותית לנוסעים במושב האחורי. במקביל, מאפייני אבזור בלעדיים והחידושים האחרונים בתחומי השליטה/תפעול ומערכות סיוע לנהג, מגדירים אמת מידה חדשה של יוקרה מודרנית.
BMW סדרה 8 גראן קופה היא המכונית היחידה בקבוצתה שנגזרת ישירות ממכונית ספורט בעלת שתי דלתות. הפוטנציאל הדינמי הנובע מכך, בתוספת רוחק סרנים ארוך יותר וכוונון שלדה ספציפי לדגם, יוצרים איזון נפלא בין ביצועים ספורטיביים לבין נוחות נסיעה. המשמעות של כל אלה היא שהלקוחות של סדרה 8 גראן קופה יכולים לצפות לרמות גבוהות של שימושיות יומיומית ויכולת נסיעה למרחקים ארוכים. שתי גרסאות של הדגם זמינות. BMW M850i xDrive גראן קופה, המונעת על-ידי מנוע בנזין V8 שמפיק 530 כ"ס בסגנון מרשים, וה-BMW 840i גראן קופה בעלת ממנוע בנזין שישה צילינדרים בטור עם הספק מרבי של 340 כ"ס.

עיצוב חיצוני: אקסקלוסיביות ספורטיבית, משיכה אישית

השילוב של קווים משורטטים במדויק ומשטחים נרחבים העובר כחוט השני דרך שפת העיצוב החדשה של BMW, מסייע לעיצוב החיצוני של ה-BMW סדרה 8 גראן קופה החדשה לייצר איזון ייחודי בין דינמיות לאלגנטיות. הקונספט של הקופה בעלת ארבע הדלתות תורגם למרכב המקרין פאר, יוקרה וקידמה. דגם ארבע הדלתות הוא בעל רוחק סרנים של 3,023 מילימטרים – גידול של 201 מילימטרים לעומת ה-BMW סדרה 8 קופה – אורך של 5,082 מ"מ (231+ מ"מ), רוחב של 1,932 מ"מ (30+ מ"מ) וגובה של 1,407 מילימטרים (61+ מ"מ). החלק הקדמי של הגראן קופה זהה בעיצובו לסדרה 8 גראן קופה עד קורות ה-A. החזית הרחבה והנמוכה מקרינה כוונה ספורטיבית ונוכחות בוטחת. פנסים ראשיים מסתגלים בטכנולוגיית LED כלולים כציוד סטנדרטי. תאורת BMW Laserlight האופציונלית עם Selective Beam מעניקה אלומה גבוהה עם טווח של 600 מטרים בקירוב.

קו אופי נוסף מדגיש את האלגנטיות הסוחפת של המרכב, ומשטחים המתרחבים בעוצמה משלבים כתפיים בולטות לתוך האפקט הכללי. הגרפיקה של חלונות הצד מסתיימת מאחור בסימן היכר עיצובי נוסף של BMW. ב-BMW סדרה 8 גראן קופה החדשה, הקו המשנה כיוון בחלק האחורי של עיצוב חלונות הצד – כיפוף הופמייסטר – הוא בעל צורה מאוד אנכית, ומדגיש עוד יותר את המוצקות של אזור זה של המרכב.

קשתות הגלגלים המתרחבות בעוצמה ומפשק הגלגלים הרחב ממלאים גם הם תפקיד מכריע בעיצוב של החלק האחורי. קווים אופקיים ומשטחים בעלי קימורים מחוטבים מעניקים לזנב מראה רחב אך גם קליל. הפנסים האחוריים הדקים בטכנולוגיית LED נמשכים עמוק לתוך הדפנות וצמד קצוות צינורות פליטה בעלי צורה טרפזית, ממוקמים משני צדי החלק התחתון של הסינר האחורי.

תא הנוסעים: דינמיות ופאר בהרמוניה מושלמת

הסגנון המיוחד של BMW סדרה 8 גראן קופה בא לידי ביטוי גם בעיצוב הפנים שלה. חוויית הנסיעה מלפנים ומאחור מוגדרת על ידי סימביוזה מושלמת של דינמיות ופאר. הגידול ברוחק הסרנים ופתחי הדלתות בעלי הממדים הנדיבים מעניקים ליושבים מאחור מרחב רגליים חסר תקדים עבור מכונית קופה של BMW – והם יכולים גם להיכנס ולצאת בקלות רבה יותר מאשר אי פעם. היושבים מאחור נהנים גם ממרווח כתפיים ומרווח ראש גדולים יותר באופן משמעותי מאשר אלה של גרסת שתי הדלתות של ה-BMW סדרה 8 החדשה, מה שהופך את המושבים בשורה השנייה נוחים אפילו עוד יותר לנסיעה.
גג השמש הפנורמי מסייע להעניק לתא הנוסעים של ה-BMW סדרה 8 גראן קופה החדשה תחושה יוצאת מן הכלל של אור שופע. הוא בעל רוחב נדיב במיוחד ושטח הזכוכית שלו עומד על 1.5 מ"ר בקירוב. התוצאה היא משטח זכוכית רצוף המשתרע מהשמשה הקדמית ועד לשמשה האחורית. החלק הקדמי של הגג והווילונות הפנימיים נפתחים ונסגרים בלחיצת כפתור או באמצעות השלט-רחוק, כדי להעניק אספקה מבוקרת של אוויר צח. ניתן גם לפתוח ולסגור את הווילון האחורי מהמושב האחורי. מערכת בקרת אקלים אוטומטית מפוצלת לארבעה אזורים זמינה באופן בלעדי עבור הגרסה בעלת ארבע הדלתות של סדרה 8 החדשה של BMW.

אווירודינמיות אופטימלית, משקל מינימלי

התכונות האווירודינמיות של ה-BMW סדרה 8 גראן קופה החדשה לוטשו באמצעות מאפיינים הכוללים את הגחון האטום כמעט לחלוטין, בקרה אקטיבית של תריסי האוויר, Air Curtains ובסיסי מראות חיצוניות דקים להפליא. במקביל, תמהיל חכם של חומרים סייע ליישב את הדרישות המחמירות לגבי קשיחות המרכב עם היעד של הפחתת משקל. בנוסף לדלתות ולשכבה החיצונית של הגג, מכסה תא המנוע, תת המסגרת של המנוע, המחיצה הקדמית ותמיכת הפגוש האחורי עשויים כולם מאלומיניום. מכסה תא המטען העשוי מפלסטי ושימוש בפלסטיק מחוזק בסיבי פחמן במנהרת ההינע המרכזית, מסייעים הן להפחית משקל והן לחלק אותו בצורה אופטימלית. כתוצאה מכך, תוספת המשקל של דגם ארבע הדלתות לעומת ה-BMW סדרה 8 קופה עומדת על 70 ק"ג בלבד. התקנת הגג האופציונלי העשוי סיבי פחמן מנמיכה את מרכז הכובד של המכונית עוד יותר, וקיימת גם אופציה של חבילה חיצונית M Carbon הכוללת את הפסים בפתחי האוויר, בתי המראות החיצוניות והשילוב במפזר האוויר העשויים כולם מ-CFRP (פלסטיק מחוזק בסיבי פחמן).

מנוע בנזין V8 מלא אופי, מנועי שישה צילינדרים בטור

אספקת הכוח המרשימה של מנוע ה-V8 4.4 ליטר ב-BMW M850i xDrive גראן קופה מלווה בפסקול עשיר שמוגבר עוד יותר על ידי מערכת הפליטה M Sport. עם הספק מרבי של 530 כ"ס ומומנט שיא של 76.4 ק"ג-מטר, מנוע ה-V8 החדש ב-BMW M850i xDrive גראן קופה מאיץ את המכונית מ-0 ל-100 קמ"ש ב-3.9 שניות.
תגובה מידית מלהיבה ותיאבון מובהק לסל"ד הם תכונות האופי המאפיינות את מנוע הבנזין שישה צילינדרים בטור החדש המותקן בדגם BMW 840i גראן קופה. הוא מייצר הספק מרבי של 340 כ"ס ומומנט שיא של 51 ק"ג-מטר. מנוע ה-3.0 ליטר עם טכנולוגיית TwinPower turbo שוקל כ-6 ק"ג פחות מאשר המנוע שאותו הוא מחליף ומטביע את חותמו באמצעות גמישות משופרת באופן ניכר בכל טווח הסל"ד. אלה הם שני גורמי מפתח להתנהגות הכביש הגמישה והזריזה של המכונית. ה-BMW 840i גראן קופה החדשה מאיצה מ-0 ל-100 קמ"ש תוך 5.2 שניות.
כל המנועים הזמינים עבור ה-BMW סדרה 8 גראן קופה החדשה עומדים בתקן Euro 6d-TEMP. הם משודכים לתיבת הילוכים Steptronic Sport עם שמונה הילוכים, שמגיעה עם בקרי החלפת הילוכים על גלגל ההגה כציוד סטנדרטי כדי שהנהג יוכל גם להחליף הילוכים ידנית. הדור המתקדם ביותר של מערכת ההנעה החכמה לכל הגלגלים xDrive של BMW מבטיח שכוח ההנעה מועבר לכביש בדינמיות וביטחון עילאיים. הכוונון של המערכת הנותן עדיפות לגלגלים האחוריים מעניק גמישות ודיוק יוצאי דופן במצבים בהם נדרשת התנהגות כביש דינמית. ב-BMW 840i גראן קופה הכוח שמיוצר על ידי מנוע שישה הצילינדרים שלה מועבר אל הגלגלים האחוריים בלבד. דיפרנציאל M Sport עם תפקוד נעילה אקטיבי בסרן האחורי של ה-BMW 840i גראן קופה, הכלול כציוד סטנדרטי, מוסיף שכבה נוספת לתחושת הנאת הנהיגה של BMW בצורתה הקלאסית. דיפרנציאל M Sport הוא גם חלק מהמפרט של ה-BMW M850i xDrive גראן קופה.

מערכות מתקדמות לסיוע לנהג משפרות עוד יותר את הנוחות והבטיחות

מערך שלם של מערכות מתקדמות לסיוע לנהג מביא את הנוחות והבטיחות של BMW סדרה 8 גראן קופה לרמה אחרת. המפרט הסטנדרטי כולל תצוגה עילית, חבילת Driving Assistant Professional, התראת התנגשות והולכי רגל עם תפקוד City Braking, התראת סטייה מנתיב והתראת מעבר נתיב, מידע על הגבלת מהירות, התראת תנועה חוצה מאחור והתראת התנגשות אחורית, בקרת שיוט האקטיבית עם תפקוד Stop&Go וסייען להיגוי ושמירת נתיב. בנוסף גם מערכת Parking Assistant Plus לחנייה הכוללת מצלמות היקפיות ואת סייען הנסיעה לאחור (Reversing assistant).

מחירים

840i Elegant – 890,000 ש"ח
840i M-Sport – 920,000 ש"ח
M850i xDrive Elegant – 1,250,000 ש"ח
M850i xDrive Carbon Edition – 1,280,000 ש"ח.


About Drive Time

מגזין Drive Time מגיש תכנים מעניינים בתחום הרכב והספורט המוטורי. האתר מגיש מבט מקצועי על כלי ותוכן מענין על רכבי כביש, רכבי שטח וספורט מוטורי.

Check Also

MINI GP בישראל

Tweet דלק מוטורס מודיעה היום על הגעתה של מכונית העל MINI GP לישראל. מתוך מהדורה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page